Šumivky, bomby do kúpeľa

Magazín

Výroba šumivých bômb do kúpeľa je veľmi jednoduchá. Vďaka zopár bežne dostupným surovinám to zvládnete za pár minút aj doma.

Výroba šumivých bômb do kúpeľa je veľmi jednoduchá. Vďaka zopár bežne dostupným surovinám to zvládnete za pár minút aj doma. Ak máte obľúbené vôňe alebo bylinky, môžete si vyrobiť šumivky na každý deň. Relaxačný, voňavý kúpeľ je luxus, ktorý si môžete odteraz dopriať kedykoľvek.

Čo budeme potrebovať:
– kyselina citrónová – monohydrát – sóda bikarbóna – potravinárska – kukuričný skrob – vône do kozmetiky – farby do kozmetiky – sušené bylinky – jednorázové rukavice – formu

– biely alkohol vo fľaši s rozprašovačom

1. Do misky vysypte všetky suché ingrediencie ktoré sú v balíčku a dôkladne zamiešajte. Ak chcete robiť bomby vo viacerých farbách, suché ingrediencie si pomerovo rozvážte a spracujte každú farbu potom zvlášť. Všetky hrudky rozdrvte, zmes musí byť úplne hladká. Do hladkej zmesi pridajte vôňu. Postačí len pár kvapiek:

2. Vyberte si farbu a do zmesi pridajte 3 – 4 kvapky špeciálnej farby určenej na výrobu kozmetiky a mydiel. Dôkladne rozmiešajte. Pri miešaní používajte jednorazové rukavice aby ste si nezafarbili ruky:

3. Zmes je stále veľmi sypká. Aby sa z nej dali robiť šumivé bomby, zopárkrát do nej nastriekame biely alkohol a znova premiešame:

4. Pokiaľ chcete mať šumivky aj s bylinkami, teraz je ten správny čas. Do zmesy pridajte sušené bylinky. Použiť môžete levanduľu, nechtík, mätu…čokoľvek, čo máte radi:

5. Zmes rukou zamiešajte a ak je stále veľmi sypká, pridajte ešte alkohol. Aby sme mohli dávať zmes do foriem, musí držať tvar a nesmie sa vám v ruke rozpadať:

6. Obe časti formy naplnte až po okraj, spojte a potom opatrne vyberte hotovú guľu:

7. Hotové šumivky nechajte vyschnúť do druhého dňa a potom si už môžete užívať kúpeľ. Bombu stačí hodiť do vane plnej vody, za pár sekúnd vyšumí a vyrobí vám príjemný relaxačný kúpeľ.

8. Na výrobu šumiviek nemusíte používať iba dvojdielne plastové formy. Veľmi vhodné sú aj silikónové formy na výrobu mini mydielok alebo plastové formy na odlievanie.

Hotovo…