Prekvapila vás snehová kalamita?

Magazín

Snehová kalamita z posledného januárového víkendu skutočne prekvapila nejedného vodiča motorového vozidla. Prívaly snehu, uzavreté horské priechody a bohužiaľ aj veľké množstvo dopravných nehôd ilustrovali, v akom stave sa doprava na Slovensku nachádzala.

Nie je preto divu, že Slovenská správa ciest i Národná diaľničná spoločnosť povolili motoristom vjazd na niektoré úseky len s použitím zimných pneumatík. Pokiaľ ste prezutie pneumatík na tie zimné ešte stále nevyriešili a verili ste, že zima tento rok ani nepríde, tak vás tento víkend zrejme uviedol do krutej reality. Stále však ešte nie je úplne neskoro na riešenie tejto na pohľad nepríjemnej situácie.

Autoservisy sú totiž stále otvorené a vôbec nie je problém takýto servis navštíviť a prezuť letné pneumatiky na tie zimné. Síce je už dlho po neoficiálnom termíne na prezúvanie, ktorý nastáva v októbri/novembri, tu však doslova platí, že lepšie neskoro, ako nikdy. Uvedomte si totiž, že v tomto prípade vôbec nejde o peniaze. Tie vždy v istom množstve boli aj budú, tu ale ide o zdravie vás i pasažierov, ktorých na palube vozidla prevážate.

Preto využite možnosť prezutia na zimné pneumatiky, zvlášť pri aktuálnych predpovediach meteorológov. Tí avizujú ďalšie snehové zrážky i mrazy, čiže žiadne príjemné podmienky pre akékoľvek presuny na automobile. Ponuka autoservisov realizujúcich výmenu pneumatík je pomerne široká – nachádzajú sa v prakticky každom okresnom meste, niekedy aj v menších územných celkoch.

Pokiaľ sa vám ich nechce osobne navštevovať a pýtať sa na podmienky, využite jednoduchšiu cestu prostredníctvom internetu. Do vyhľadávača si jednoducho zadajte pojem ,,autoservis Bratislava“ a sami uvidíte, aké zaujímavé ponuky autoservisov v našom hlavnom meste sa vám vo výsledkoch zobrazia.