Poplatky za bankové účty v zahraničí

Magazín

V dnešnej dobe je úplne bežné, že v každej krajine žije kopu cudzincov, s tým, že čím vyspelejšia krajina, tým je ich tam viac. To platí aj pre našich občanov, ktorí v hojnom počte žijú v Nemecku, Rakúsku, Británii či USA. A tak sa v dnešnom článku pozrieme na bankové účty v týchto krajinách.

Poplatky za vedenie účtu v zahraničí sa líšia v závislosti od banky a typu účtu. Vo všeobecnosti sa môžu účtovať poplatky za otvorenie účtu, ročné poplatky, poplatky za transakcie a poplatky za výmenu cudzej meny.

Nemecko

Zákazníci najvýznamnejších bánk majú zadarmo zakladanie bežných účtov, zadarmo dostanú platobnú kartu a spoplatnené nie sú ani výbery z bankomatov ani na pobočkách.

Veľké banky Deutsche Bank, Dresdner Bank, Commerzbank a HypoVereinsbank sú navyše združené v takzvanej skupine CashGroup, v rámci ktorej neplatia súkromné osoby žiadne poplatky pri bežných medzibankových operáciách.

Rakúsko

Trendom sú služby priameho bankovníctva, pomocou ktorých klient vykonáva automatizované transakcie (všetka správa účtu, zakladanie trvalých príkazov, platby zloženiek a pod). Hojne využívané sú aj tzv. samoobslužné zóny, vďaka ktorým môže klient vyberať prostriedky z účtu, vkladať peniaze na účet alebo získať výpis z účtu.

Británia

Podobne ako v Nemecku nie je problém nájsť účet alebo balík, z ktorého nemusíte platiť žiadne poplatky. Pokiaľ už banka za vedenie účtu účtuje peniaze, nemá väčšinou spoplatnené výbery z bankomatu či na pobočkách.

Poplatky za vedenie účtu vo Veľkej Británii sa líšia v závislosti od typu účtu a poskytovateľa bankových služieb. Niektoré banky môžu účtovať poplatky za vedenie účtu, prečerpanie a iné služby. Okrem toho môžu niektoré banky ponúkať špeciálne ponuky a akcie pre účty v Británii.

Najlepšie je kontaktovať vybraného poskytovateľa bankových služieb a zistiť presné poplatky za váš účet.

USA

Na zvolenom type účtu závisia poplatky za vedenie. Rovnako ako u nás existuje niekoľko klasických bežných účtov (checking account). Ak nechcete platiť veľa na poplatkoch, je dobré založiť účet typu “student checking account” alebo “free checking account”.

Tak to bol od portálu iCestovanie.sk stručný prehľad poplatkov spojených s bankovými účtami vo vybraných krajinách, kde žije najviac našich občanov.