Poplatky za bankové účty v zahraničí

Magazín

Written on December 2, 2016 by admin in Služby

V dnešnej dobe je úplne bežné, že v každej krajine žije kopu cudzincov, s tým, že čím vyspelejšia krajina, tým je ich tam viac. To platí aj pre našich občanov, ktorí v hojnom počte žijú v Nemecku, Rakúsku, Británii či USA. A tak sa v dnešnom článku pozrieme na bankové účty v týchto krajinách.

Nemecko

Zákazníci najvýznamnejších bánk majú zadarmo zakladanie bežných účtov, zadarmo dostanú platobnú kartu a spoplatnené nie sú ani výbery z bankomatov ani na pobočkách. Veľké banky Deutsche Bank, Dresdner Bank, Commerzbank a HypoVereinsbank sú navyše združené v takzvanej skupine CashGroup, v rámci ktorej neplatia súkromné osoby žiadne poplatky pri bežných medzibankových operáciách.

Rakúsko

Trendom sú služby priameho bankovníctva, pomocou ktorých klient vykonáva automatizované transakcie (všetka správa účtu, zakladanie trvalých príkazov, platby zloženiek apd). Hojne využívané sú aj tzv. samoobslužné zóny, vďaka ktorým môže klient vyberať prostriedky z účtu, vkladať peniaze na účet alebo získať výpis z účtu.

Británia

Podobne ako v Nemecku nie je problém nájsť účet alebo balík, z ktorého nemusíte platiť žiadne poplatky. Pokiaľ už banka za vedenie účtu účtuje peniaze, nemá väčšinou spoplatnené výbery z bankomatu či na pobočkách.

USA

Na zvolenom type účtu závisia poplatky za vedenie. Rovnako ako u nás existuje niekoľko klasických bežných účtov (checking account). Ak nechcete platiť veľa na poplatkoch, je dobré založiť účet typu “student checking account” alebo “free checking account”.

Tak to bol stručný prehľad poplatkov spojených s bankovými účtami vo vybraných krajinách, kde žije najviac našich občanov.

View all posts by: admin