Poistili ste sa už niekedy cez internet?

Magazín

Written on February 14, 2016 by admin in Nezaradené

Väčšina z nás má za sebou už niekoľko dlhších či kratších dovoleniek. V zhone príprav a písania zoznamov však zvyčajne zabúdame na tú najhľavnejšiu vec – poistiť sa.

Vybrať sa do zahraničia bez tohto úkonu nikto neodporúča. Nikdy totiž neviete, čo nečakané a nepríjemne vás môže počas dovolenkovania postretnúť.

Pýtate sa, čo robiť, keď večer pred cestou, kedy sú všetky poisťovne zavreté, zistíte, že ste zabudli na cestovné poistenie?

Nebuďte v strese. Poistiť sa totiž môžete aj sami, a to veľmi jednoducho, cez internet. Na webe nájdete bohatú ponuku poisťovní. Pred výberom tej správnej si prečítajte recenzie a odporúčania už pred vami poistených ľudí a vyberte si tú najspoľahlivejšiu.

Na stránke už konkrétnej poisťovne sa vám zobrazí ponuka. Zvyčajne máte na výber, ktoré možnosti (poistenia) si vybrať a do akej sumy sa môžete poistiť. Dôležité je správne sa rozhodnúť, lebo človek “nikdy nevie”.

Poistiť sa dá nielen zdravie, ale aj predmety, čo sa vám vyplatí najviac v prípade, ak vlastníte drahší fotoaparát, kameru či inú elektroniku. Myslite na to, hlavne ak cestujete letecky. Počas prevozu batožiny medzi letiskom a lietadlom môže dôjsť k jej poškodeniu alebo oneskorenému dodaniu či v najhorších prípadoch aj jej zmiznutiu.

V poistení tiež môžu byť zahrnuté právnické služby i zodpovednosť za vami spôsobenú škodu. V prípade dovolenky v horách aj zabezpečenie technickej podpory, ako je napríklad letecký prevoz zraneného.

Investícia o niekoľko eur naviac vám môže ušetriť stovky až tisíce eur, ktoré by ste následne po nehode zaplatili. Preto si zvážte všetky možnosti a vyberte si to najvhodnejšie poistenie.

View all posts by: admin