Poistili ste sa už niekedy cez internet?

Magazín

Väčšina z nás má za sebou už niekoľko dlhších či kratších dovoleniek. V zhone príprav a písania zoznamov však zvyčajne zabúdame na tú najhľavnejšiu vec – poistiť sa.

Vybrať sa do zahraničia bez tohto úkonu nikto neodporúča. Nikdy totiž neviete, čo nečakané a nepríjemne vás môže počas dovolenkovania postretnúť.

Pýtate sa, čo robiť, keď večer pred cestou, kedy sú všetky poisťovne zavreté, zistíte, že ste zabudli na cestovné poistenie?

Nebuďte v strese. Poistiť sa totiž môžete aj sami, a to veľmi jednoducho, cez internet. Na webe nájdete bohatú ponuku poisťovní. Pred výberom tej správnej si prečítajte recenzie a odporúčania už pred vami poistených ľudí a vyberte si tú najspoľahlivejšiu.

Na stránke už konkrétnej poisťovne sa vám zobrazí ponuka. Zvyčajne máte na výber, ktoré možnosti (poistenia) si vybrať a do akej sumy sa môžete poistiť. Dôležité je správne sa rozhodnúť, lebo človek “nikdy nevie”.

Cestovné poistenie

Cestovné poistenie je špecializovaný typ poistenia, ktorý poskytuje ochranu pre cestujúcich počas ich dovoleniek alebo služobných ciest. Toto poistenie môže zahŕňať ochranu v prípade náhlej choroby, nehody, stornovania cesty, straty alebo krádeže cestovných dokladov a ďalších situácií, ktoré môžu nastať počas cestovania.

Cestovné poistenie môže byť k dispozícii ako samostatná položka alebo ako súčasť balíčka dovolenky alebo služobnej cesty. Je dôležité preskúmať podmienky cestovného poistenia a ubezpečiť sa, že všetky potrebné ochrany sú zahrnuté, aby ste mali pokojný a bezproblémový pobyt v zahraničí.

Poistiť sa dá nielen zdravie, ale aj predmety, čo sa vám vyplatí najviac v prípade, ak vlastníte drahší fotoaparát, kameru či inú elektroniku. Myslite na to, hlavne ak cestujete letecky. Počas prevozu batožiny medzi letiskom a lietadlom môže dôjsť k jej poškodeniu alebo oneskorenému dodaniu či v najhorších prípadoch aj jej zmiznutiu.

V poistení tiež môžu byť zahrnuté právnické služby i zodpovednosť za vami spôsobenú škodu. V prípade dovolenky v horách aj zabezpečenie technickej podpory, ako je napríklad letecký prevoz zraneného.

Investícia o niekoľko eur naviac vám môže ušetriť stovky až tisíce eur, ktoré by ste následne po nehode zaplatili. Preto si zvážte všetky možnosti a vyberte si to najvhodnejšie poistenie.

TIP: Pri vybavovaní cestovného poistenia je vhodné myslieť aj na zabezpečenie svojho domova počas dovolenky. Kamery do bytu sa stali nepostrádateľným nástrojom, ktorý posilňuje pocit bezpečia a pokoja aj počas dovolenkovania.