Poistenie kedykoľvek a kdekoľvek

Magazín

Vycestovali ste narýchlo alebo ste proste pri plnom diári a množstve povinností zabudli na poistenie? Nezúfajte, cestovné poistenie pre seba aj svojich blízkych si môžete zadovážiť aj na poslednú chvíľku. Stačí, ak máte pri sebe svoj mobilný telefón a poistenie si aktivujete jednoduchým zaslaním SMS kedykoľvek a kdekoľvek. 

Nápad SMS poistenia vznikol z potreby uzatvoriť cestovné alebo horské poistenie na poslednú chvíľu, priamo pri ceste do zahraničia alebo na dovolenku. Poznáme to hádam všetci. Akonáhle prekročíme hranice prichádzajú nám okrem esemesiek, oznamujúcich zmenu operátora aj esemesky, týkajúce sa poistenia.

SMS cestovné poistenie je typ cestovného poistenia, ktoré je dostupné cez SMS správu. Tento typ poistenia poskytuje základnú ochranu pre cestujúcich počas krátkeho pobytu v zahraničí. Proces získania poistenia je jednoduchý a rýchly, stačí poslať SMS správu s požadovanými informáciami a platbu uskutočniť prostredníctvom telefónneho účtu.

V súčasnosti môžete cez SMS uzavrieť niektoré zo základných typov poistenia. Ide o poistenie liečebných nákladov v zahraničí, o komplexné cestovné poistenie do zahraničia, ktoré zahŕňa okrem liečebných nákladov aj asistenčné služby, poistenie batožiny, poistenie zodpovednosti za škodu, úrazové poistenie a poistenie nákladov na technickú pomoc pri záchrannej akcii v horách.

Cez SMS môžete uzavrieť aj komplexné cestové a horské poistenie na Slovensku.

SMS cestovné poistenie môže poskytovať ochranu pre prípad náhlej choroby, nehody alebo stornovania cesty, ale je dôležité si uvedomiť, že tento typ poistenia neposkytuje takú širokú ochranu ako kompletné cestovné poistenie. Preto pred cestou odporúčame preskúmať všetky dostupné možnosti cestovného poistenia a vybrať si tú, ktorá najlepšie vyhovuje vašim potrebám.

Najväčšie výhody, ktorými sa poistenie cez SMS môže pochváliť je fakt, že poistenie nemá žiadne vekové obmedzenie, ďalej poskytuje rozsiahlu územnú platnosť a férovú cenu. Spokojní budete aj s platbou, ktorá sa neuskutočňuje dodatočne, ale prebieha hladko priamo počas uzatvárania poistného.