Originálny veniec z jabĺčok – ako vytvoriť

Magazín

Jablká sú základom jesenného obdobia a sú obľúbeným ovocím, ktoré sa používa do rôznych jedál, dezertov a dekorácií. Domáci veniec z jabĺk je krásny a slávnostný spôsob, ako dodať vášmu domovu nádych jesene.

V tomto článku vám ukážeme, ako vytvoriť jednoduchý a elegantný veniec z jabĺk, ktorý dodá teplo a šarm vašim vchodovým dverám alebo vnútorným priestorom.

Materiály

  • 15-20 jabĺk (v závislosti od veľkosti venca)
  • kvetinový drôt
  • stuha alebo špagát
  • nožnice

Postup prípravy

  1. Vyberte si jablká – Začnite výberom jabĺk, ktoré chcete použiť na veniec. Vyberte si jablká, ktoré sú pevné a nemajú viditeľné modriny alebo škvrny. Môžete použiť akúkoľvek odrodu jabĺk, ktorá sa vám páči, ale na veniec s jesennou tematikou sa hodia červené jablká alebo zmes červených a zelených jabĺk.
  2. Pripravte jablká – Po výbere jabĺk ich dôkladne umyte a osušte čistou utierkou. Nakrájajte jablká na tenké plátky s hrúbkou asi 1/4 palca pomocou ostrého noža alebo krájača na mandolíne. Nezabudnite z každého plátku odstrániť jadierka a stopku.
  3. Vytvorte veniec – Vezmite kus kvetinového drôtu a vytvarujte ho do kruhového tvaru, čím vytvoríte základ venca. Môžete použiť ľubovoľnú veľkosť drôtu, ale na malý veniec sa hodí 12-palcový drôt. Omotajte drôt stuhou alebo špagátom a zaistite ho uzlom.
  4. Pripevnite plátky jabĺk – Začnite pripevňovaním plátkov jabĺk na spodnú časť venca pomocou kvetinového drôtu, aby ste ich upevnili na mieste. Každý plátok umiestnite tak, aby mierne prekrýval predchádzajúci, pričom dbajte na to, aby bol drôt skrytý. Pokračujte v pridávaní plátkov jabĺk na drôt a postupujte okolo venca, kým nebude celý drôt zakrytý.
  5. Pridajte záverečné úpravy – Po pokrytí celého drôtu plátkami jabĺk zastrčte všetky voľné plátky a podľa potreby upravte rozostupy. Na záver môžete na vrch vence pridať mašľu alebo stuhu.
  6. Zaveste a tešte sa – Ak chcete zavesiť svoj domáci veniec z jabĺk, priviažte k vrcholu venca stuhu alebo špagát a zaveste ho na háčik alebo klinec. Váš veniec je teraz pripravený na radosť a obdiv!

Na záver možno povedať, že domáci veniec z jabĺk je jednoduchý a elegantný spôsob, ako dodať vášmu domovu nádych jesene. Pomocou čerstvých jabĺk a niekoľkých základných materiálov môžete vytvoriť krásny a jedinečný veniec, ktorý určite zapôsobí na vašu rodinu a hostí.

Zhromaždite si teda zásoby, postupujte podľa týchto jednoduchých krokov a vytvorte si vlastný veniec z jabĺk, ktorý vám bude robiť radosť v tomto jesennom období.