Online cestovné poistenie

Magazín

Nevyhnutnou súčasťou každej cesty, či už cestujete kvôli práci, alebo kvôli oddychu je cestovné poistenie. Je dôležité z jednoduchého dôvodu – choroby a nehody nás za hranicami len tak neobchádzajú a cestovné poistenie nám zaručí, že sa o vás v nepríjemnostiach postarajú.

Cestovné poistenie je potrebné si zvoliť nielen podľa jeho ceny, ale tiež aj podľa výšky poistného krytia, ktoré predstavuje limit maximálneho odškodnenia v prípade vzniknutých liečebných nákladov.

Zvyčajne čím je cena poistného vyššia, tým je vyššie aj samotné krytie. Základným krytím cestovného poistenia je poistenie liečebných nákladov na cestách doma aj v zahraničí.

Ak cestujete do zahraničia často a to hlavne kvôli práci, tak je omnoho výhodnejšie si zaobstarať ročné cestovné poistenie, ktoré platí 12 mesiacov. V súčasnosti je tiež možné si objednať cestovné poistenie online, čím ušetríte mnoho času.

V prípade, že niekto cestuje na dovolenku autom, je dobré si skontrolovať platnosť povinného zmluvného poistenia a ak ho nemá, je možné vybaviť si aj PZP online.

Cestovné poistenie

Cestovné poistenie je druh poistenia, ktoré sa poskytuje na ochranu počas cestovania. Cestovné poistenie sa môže vzťahovať na rôzne druhy rizík, vrátane zdravotných, majetkových a právnych rizík, ktoré sa môžu vyskytnúť počas cesty.

Zvyčajne sa cestovné poistenie zameriava na poskytnutie finančnej ochrany v prípade, že sa poistenec počas svojej cesty ocitne v núdzi alebo mu bude potrebná zdravotná starostlivosť. Poistenec môže uzatvoriť cestovné poistenie pred cestou a tým zabezpečiť, že bude mať finančnú ochranu v prípade, že sa niečo nepredvídateľné stane.

Cestovné poistenie môže obsahovať rôzne typy krytia, vrátane platieb za lekársku starostlivosť, náhrad za stratu základného príjmu, kompenzácie za zrušené alebo meškané lety, stratu batožiny alebo iné majetkové škody a mnoho ďalších.

Cestovné poistenie sa líši podľa poskytovateľa a typu poistenia, ktoré si poistenec zvolí.

Online vybavenie

Online cestovné poistenie sa v súčasnosti dá vybaviť bez problémov aj z pohodlia domova. Každá poisťovňa ponúka takýto produkt, kde si stačí zadať pár informácií o konkrétnej ceste, dovolenke alebo výlete. Je to omnoho pohodlnejšie a rýchlejšie, ako ísť priamo do poisťovne.

Existuje niekoľko spôsobov, ako si možno vybaviť online cestovné poistenie. Tu je niekoľko krokov, podľa ktorých je možné postupovať.

Nájsť online cestovné poistenie od rôznych poisťovní. Vhodný spôsob je použiť online kalkulačku, prípadne cez vyhľadávač na internete alebo nájsť odkazy na stránkach poistných spoločností.

Výber tej najvýhodnejšej možnosti. Po vyhľadaní si je potrebné prečítať podrobnosti o rôznych plánoch cestovného poistenia a zvoliť ten, ktorý najviac vyhovuje potrebám konkrétneho záujemcu.

Vyplnenie online formulára. Potom, čo je vybraná najvýhodnejšia možnosť, je potrebné vyplniť online formulár s osobnými údajmi a informáciami o ceste. Tieto informácie zahŕňajú dátum odchodu a návratu, miesto pobytu, prípadne aj typy aktivít, ktoré daný človek plánuje robiť na dovolenke.

Kontrola podmienok poistenia. Predtým, ako bude zmluva podpísaná, je potrebné sa uistiť, že si človek prečítal a pochopil podmienky poistenia. Taktiež si treba skontrolovať, čo všetko je a nie je kryté a aké sú maximálne náhrady poistného plnenia.

Platba poistenia. Keď už je človek spokojníý s podmienkami a všetkými detailmi, môže zaplatiť za poistenie cez online platbu.

Potvrdenie a doklady. Po úspešnom zaplatení by mal poistený dostať potvrdenie o cestovnom poistení a potrebné doklady v elektronickej podobe, ktoré je možné stiahnuť a vytlačiť.

Odporúčané je tiež overiť si podmienky poistenia a porovnať rôzne možnosti, aby si každý mohol vybrať najlepšie cestovné poistenie pre potreby danej cesty či dovolenky.

Výhody online poistenia

Online cestovné poistenie má niekoľko výhod v porovnaní s tradičným uzatváraním cestovného poistenia v kancelárii poistenia alebo prostredníctvom makléra. Niektoré z týchto výhod sú opísané nižšie.

Rýchlosť: Online cestovné poistenie umožňuje poistencom rýchlo a jednoducho uzatvoriť poistenie v pohodlí svojho domova alebo kancelárie. Užívateľom stačí vyplniť jednoduchý formulár online a zaplatiť online platobnou kartou alebo bankovým prevodom.

Pohodlie: Online cestovné poistenie zvyčajne poskytuje jednoduchý a intuitívny proces uzatvárania poistenia, ktorý môže byť dokončený kedykoľvek a kdekoľvek. Poistenec nemusí navštíviť kanceláriu poistenia alebo sa stretávať s maklérom osobne.

Cenová dostupnosť: Online cestovné poistenie môže byť lacnejšie ako tradičné cestovné poistenie, pretože poistitelia môžu znižovať náklady na prevádzku kancelárie a úspory môžu prenášať na poistenca.

Prispôsobivosť: Online cestovné poistenie môže byť ľahko prispôsobené individuálnym potrebám poistenca. Poistné balíky sa môžu zvyčajne prispôsobiť podľa dĺžky trvania cesty, typu cesty a poistných rizík, ktoré sa poistenec chce ochrániť.

Dostupnosť: Online cestovné poistenie môže byť k dispozícii 24 hodín denne, 7 dní v týždni, čo znamená, že poistenec sa môže kedykoľvek obrátiť na poskytovateľa cestovného poistenia s otázkami alebo núdzou.

Je dôležité si však vopred overiť dôveryhodnosť a spoľahlivosť poskytovateľa online cestovného poistenia a preštudovať si podmienky poistenia.

Kreditná karta

Ak niekto vlastní kreditnú kartu, nazývanú aj kreditka, väčšina týchto kariet má aj cestovné poistenie alebo iné výhody.

Väčšina zmlúv o cestovnom poistení vyžaduje, aby ste cestovné výdavky zaplatili kreditnou kartou, aby ste mali nárok na poistné krytie. Pri kúpe cestovného poistenia si nezabudnite prečítať podrobnosti o poistnej zmluve, aby ste zistili, ktoré kreditné karty sú akceptované.

Vo všeobecnosti sú akceptovanými formami platieb za cestovné poistenie karty Visa a MasterCard.

Ak nemáte kreditnú kartu, môžete použiť debetnú kartu alebo elektronický šek. Nezabudnite sa informovať v spoločnosti poskytujúcej cestovné poistenie, aby ste zistili, aké možnosti platby sú k dispozícii.

Okrem toho niektoré spoločnosti vydávajúce kreditné karty ponúkajú cestovné poistenie ako benefit, preto si u vydavateľa kreditnej karty nezabudnite overiť, aké krytie už môžete mať.