Online cestovné poistenie

Magazín

Nevyhnutnou súčasťou každej cesty, či už cestujete kvôli práci, alebo kvôli oddychu je cestovné poistenie. Je dôležité z jednoduchého dôvodu – choroby a nehody nás za hranicami len tak neobchádzajú a cestovné poistenie nám zaručí, že sa o vás v nepríjemnostiach postarajú.

Cestovné poistenie je potrebné si zvoliť nielen podľa jeho ceny, ale tiež aj podľa výšky poistného krytia, ktoré predstavuje limit maximálneho odškodnenia v prípade vzniknutých liečebných nákladov. Zvyčajne čím je cena poistného vyššia, tým je vyššie aj samotné krytie. Základným krytím cestovného poistenia je poistenie liečebných nákladov na cestách doma aj v zahraničí.

Ak cestujete do zahraničia často a to hlavne kvôli práci, tak je omnoho výhodnejšie si zaobstarať ročné cestovné poistenie, ktoré platí 12 mesiacov. V súčasnosti je tiež možné si objednať cestovné poistenie online, čím ušetríte mnoho času.

Online vybavenie

Cestovné poistenie sa v súčasnosti dá vybaviť bez problémov aj online. Každá poisťovňa ponúka takýto produkt, kde si stačí zadať pár informácií o konkrétnej ceste, dovolenke alebo výlete. Je to omnoho pohodlnejšie a rýchlejšie, ako ísť priamo do poisťovne.

Kreditná karta

Ak niekto vlastní kreditnú kartu, väčšina kreditiek má aj cestovné poistenie alebo iné výhody.

Väčšina zmlúv o cestovnom poistení vyžaduje, aby ste cestovné výdavky zaplatili kreditnou kartou, aby ste mali nárok na poistné krytie. Pri kúpe cestovného poistenia si nezabudnite prečítať podrobnosti o poistnej zmluve, aby ste zistili, ktoré kreditné karty sú akceptované. Vo všeobecnosti sú akceptovanými formami platieb za cestovné poistenie karty Visa a MasterCard.

Ak nemáte kreditnú kartu, môžete použiť debetnú kartu alebo elektronický šek. Nezabudnite sa informovať v spoločnosti poskytujúcej cestovné poistenie, aby ste zistili, aké možnosti platby sú k dispozícii. Okrem toho niektoré spoločnosti vydávajúce kreditné karty ponúkajú cestovné poistenie ako benefit, preto si u vydavateľa kreditnej karty nezabudnite overiť, aké krytie už môžete mať.