Obed vo Viedni

Magazín

Written on May 30, 2016 by admin in Nezaradené

Vzdialenosť medzi hlavnými mestami susediacich krajín býva zväčša vysoká. To však nie je prípad hlavného mesta Slovenskej republiky, Bratislavy, a hlavného mesta Rakúska, Viedne. Vzdialenosť medzi týmito hlavnými mestami je niečo okolo 70 km. To je aj hlavný dôvod častých návštev slovákov vo Viedni. Či už sú to vianočné trhy, ktoré sú vo Viedni veľmi populárne, alebo je to návšteva historického centra mesta. Či už idete vlakom alebo autom, cesta Vám nezaberie viac ako hodinku. Veľmi príjemným zážitkom je aj cesta vyhliadkovou loďou po rieke Dunaj, kde si cestujúci môžu užívať pohodu, a v prípade priaznivého počasia aj slnenčné lúče na terase lode.      

Ďalšou výhodou blízkosti týchto hlavných miest je aj dostupnosť letiska vo Viedni, ktoré má vysoký štandard a ponúka široké množstvo letov do najrôznejších destinácii. Doprava Bratislava – Viedeň sa zdá byť bezproblémová a bez akejkoľvek potreby zlepšenia. Avšak, absolútnou novinkou má byť prepravný systém hliníkových modulov v dvoch oceľových potrubiach, ktorý plánuje spojiť Bratislavu s Viedňou. Tu sa však už bavíme o čase transportu na úrovni pár minút.

Rozhodne treba povedať, že toto je momentálne hudba budúcnosti, no ak by k realizácii tohto konceptu došlo, určite by to malo obrovský, nie len regionálny význam. To už by ste si naozaj mohli odskočiť do Viedne na šnicel len tak cez obed.

View all posts by: admin