Obed vo Viedni

Európa

Vzdialenosť medzi hlavnými mestami susediacich krajín býva zväčša vysoká. To však nie je prípad hlavného mesta Slovenskej republiky, Bratislavy, a hlavného mesta Rakúska, Viedne. Vzdialenosť medzi týmito hlavnými mestami je niečo okolo 70 km. To je aj hlavný dôvod častých návštev slovákov vo Viedni.

Či už sú to vianočné trhy, ktoré sú vo Viedni veľmi populárne, alebo je to návšteva historického centra mesta. Či už idete vlakom alebo autom, cesta Vám nezaberie viac ako hodinku. Veľmi príjemným zážitkom je aj cesta vyhliadkovou loďou po rieke Dunaj, kde si cestujúci môžu užívať pohodu, a v prípade priaznivého počasia aj slnenčné lúče na terase lode.      

Ďalšou výhodou blízkosti týchto hlavných miest je aj dostupnosť letiska vo Viedni, ktoré má vysoký štandard a ponúka široké množstvo letov do najrôznejších destinácii. Doprava Bratislava – Viedeň sa zdá byť bezproblémová a bez akejkoľvek potreby zlepšenia.

Avšak, absolútnou novinkou má byť prepravný systém hliníkových modulov v dvoch oceľových potrubiach, ktorý plánuje spojiť Bratislavu s Viedňou. Tu sa však už bavíme o čase transportu na úrovni pár minút.

Rozhodne treba povedať, že toto je momentálne hudba budúcnosti, no ak by k realizácii tohto konceptu došlo, určite by to malo obrovský, nie len regionálny význam. To už by ste si naozaj mohli odskočiť do Viedne na šnicel len tak cez obed.

Viedeň je mesto s bohatou kultúrou a vynikajúcou kuchyňou, takže nájdete tam veľa možností na obed. Tu je niekoľko návrhov na miesta, kde si môžete dať dobrý obed v tomto krásnom meste:

  • Schnitzelwirt – Toto je tradičné rakúske podnik, kde si môžete dať vynikajúceho wiener schnitzela.
  • Naschmarkt – Je to najväčší trh v meste, kde si môžete vychutnať jedlá z rôznych kútov sveta.
  • Plachutta – Toto je jedno z najlepších miest na viedenskú pečeňovú omáčku, teda „Tafelspitz“.
  • Figlmüller – Toto je ďalšie tradičné rakúske miesto, kde si môžete dať vynikajúceho wiener schnitzela.
  • Palmenhaus – Krásne miesto v záhrade Burggarten, kde si môžete dať obed v príjemnom prostredí s výhľadom na záhradu.

Tieto sú len niektoré z mnohých možností, ktoré Viedeň ponúka. Nájdete tam aj mnoho iných reštaurácií a bistier, kde si môžete vychutnať vynikajúce jedlá a vynikajúce prostredie.