Nápoj lásky – recept

Magazín

Nápoj lásky je teplý a útulný domáci nápoj, ktorý je ideálny pre romantický večer alebo príjemnú noc. Tento sladký a aromatický nápoj je vyrobený zo zmesi korenín a prísad, ktoré sú známe svojimi afrodiziakálnymi vlastnosťami, vďaka čomu je ideálna voľba pre špeciálnu príležitosť.

V tomto článku vám ukážeme, ako si vyrobiť tento lahodný a romantický nápoj v niekoľkých jednoduchých krokoch.

Ingrediencie

 • 2 šálky vody
 • 2 tyčinky škorice
 • 4 kardamónové struky
 • 4 klinčeky
 • 1 badyán
 • 1 polievková lyžica okvetných lístkov ruží
 • 2 polievkové lyžice medu
 • 2 šálky mlieka

Postup prípravy

 1. Zmiešajte korenie a vodu – Začnite tým, že v stredne veľkom hrnci zmiešate vodu, tyčinky škorice, kardamónové struky, klinčeky, badyán a okvetné lístky ruží. Zmes priveďte do varu, potom znížte teplotu a nechajte ju variť približne 10 minút. To umožní, aby sa korenie preniklo do vody a vytvorilo aromatický a chuťový základ pre nápoj lásky.
 2. Pridajte med a mlieko – Po 10 minútach varu zmesi primiešajte med a mlieko. Nezabudnite zmes šľahať, kým sa med úplne nerozpustí a mlieko sa rovnomerne nerozmieša. Môžete použiť akýkoľvek druh mlieka, ktorému dávate prednosť, napríklad plnotučné mlieko, mandľové mlieko alebo kokosové mlieko.
 3. Uvarte a podávajte – Po pridaní medu a mlieka nechajte zmes variť ďalších 5 až 10 minút, alebo kým nebude nápoj lásky horúci a parný. Dbajte na to, aby ste zmes nevarili, pretože to môže spôsobiť zrazenie mlieka. Keď je nápoj zohriaty, preceďte korenie a nalejte nápoj do dvoch šálok.
 4. Ozdobte a vychutnajte si – Ak chcete svojmu Nápoju lásky dodať romantický nádych, môžete každú šálku ozdobiť posýpkou škorice alebo niekoľkými okvetnými lístkami ruží. Potom sa uvelebte so svojou milovanou osobou a spoločne si vychutnajte teplý a lahodný domáci nápoj.

Na záver možno povedať, že nápoj lásky je teplý a romantický domáci nápoj, ktorý je ideálny na špeciálnu príležitosť alebo na príjemný večer. Vďaka zmesi korenín a ingrediencií, ktoré sú známe svojimi afrodiziakálnymi vlastnosťami, tento sladký a aromatický nápoj určite navodí náladu a vytvorí výnimočné chvíle pre vás a vašu milovanú osobu. Už len niečo sladké na zahryznutie, ako napríklad čokoládovo-banánové muffiny, kokosový koláč so šľahačkou alebo jednoduchý no veľmi chutný grankový koláč, a večer plný pohody môže začať.

Zhromaždite si teda ingrediencie, postupujte podľa týchto jednoduchých krokov a vychutnajte si šálku domáceho nápoja lásky s tým, koho milujete.