Podľa tohto spoznáte kvalitný gainer

Magazín

Rozhodli ste sa, že skúsite brať gainer? No zistili ste, že na trhu je obrovské množstvo výrobcov tohto suplementu? Hľadáte kvalitný gainer, no neviete si dať rady s jeho výberom? Nevadí. V dnešnom článku vám s tým poradíme.

Kvalitný gainer je nevyhnutným doplnkom pre tých, ktorí chcú budovať svalovú hmotu a priberať na váhe. Pri toľkých rôznych gaineroch dostupných na trhu však môže byť ťažké rozlíšiť medzi kvalitnými a nekvalitnými produktmi.

Obsah bielkovín

Obsah bielkovín je najdôležitejším faktorom, ktorý treba zvážiť pri výbere kvalitného gaineru. Hľadajte výrobok s vysokým obsahom bielkovín, ideálne nad 20-25 gramov na dávku. Bielkoviny sú nevyhnutné pre rast a regeneráciu svalov, takže čím vyšší obsah bielkovín, tým lepšie.

Obsah sacharidov

Kvalitný gainer by mal obsahovať aj značné množstvo sacharidov. Sacharidy poskytujú potrebnú energiu na tréning a pomáhajú dopĺňať zásoby glykogénu vo svaloch. Sacharidy v gaineri by však mali pochádzať z kvalitných zdrojov, ako sú celozrnné výrobky alebo ovocie.

Vyhýbajte sa výrobkom s vysokým obsahom cukru, pretože to môže viesť k priberaniu na váhe bez toho, aby poskytovali akékoľvek výživové výhody.

Obsah tuku

Kvalitný gainer by mal obsahovať aj primerané množstvo zdravých tukov. Tuky dodávajú energiu, podporujú tvorbu hormónov a napomáhajú vstrebávaniu živín. Hľadajte výrobky, ktoré obsahujú zdravé zdroje tukov, napríklad avokádo alebo orechy.

Profil živín

Kvalitný gainer by mal obsahovať celý rad základných vitamínov a minerálov. Hľadajte výrobky, ktoré obsahujú základné vitamíny, ako je vitamín C, vitamín D a vitamín E, ako aj minerály, ako je vápnik, železo a zinok. Tieto živiny sú dôležité pre celkové zdravie a môžu pomôcť podporiť rast a regeneráciu svalov.

Stráviteľnosť

Kvalitný gainer by mal byť ľahko stráviteľný a vstrebateľný. Hľadajte výrobky, ktoré obsahujú tráviace enzýmy, ako sú laktáza a bromelaín, ktoré pomáhajú štiepiť bielkoviny a sacharidy, čím ich telo ľahšie vstrebáva.

Reputácia značky

Pred kúpou gaineru zvážte aj povesť značky. Hľadajte spoločnosti, ktoré majú dobré výsledky vo výrobe vysokokvalitných výrobkov a majú pozitívne hodnotenia zákazníkov. Vyhnite sa značkám, ktoré boli v minulosti stiahnuté z trhu alebo majú obavy o bezpečnosť.

Na záver možno povedať, že kvalitný gainer je nevyhnutným doplnkom pre tých, ktorí chcú budovať svalovú hmotu a priberať. Pri výbere gaineru hľadajte výrobok, ktorý obsahuje vysoký obsah bielkovín, kvalitné zdroje sacharidov a tukov, dôležité vitamíny a minerály, tráviace enzýmy a je vyrobený renomovanou značkou.

Zvážením týchto faktorov si môžete byť istí, že kupujete vysokokvalitný gainer, ktorý podporí vaše ciele v oblasti budovania svalov.