Kolumbia – čo navštíviť, hotely, gastronómia

Amerika

Kolumbia je rozsiahla a rozmanitá krajina v Južnej Amerike. Má viac ako 48 miliónov obyvateľov a je bohatá na kultúrne a prírodné zdroje. Je najväčším producentom javorov na svete a významným hráčom v oblasti priemyslu a obchodu. Krajina je tiež dôležitým regiónom produkcie a vývozu kávy.

Je tiež chránenou oblasťou s niekoľkými národnými parkami a významnými kultúrnymi pamiatkami. Kolumbia má tiež silnú miestnu kultúru stravovania a jeden z najväčších zábavných parkov na svete, ktorý ponúka návštevníkom bohaté možnosti.

Ako cestovať do Kolumbie?

Kolumbia je krásna krajina s mnohými prírodnými a historickými pamiatkami. Susedí so štátmi Venezuela, Brazília, Ekvádor, Peru a Panama. Ak chce turista cestovať do Kolumbie, je to veľmi jednoduché. Prvým krokom je získať platné vízum pre vstup do krajiny. To možno vykonať cez kolumbijské veľvyslanectvo alebo konzulát.

Potom je potrebné zabezpečiť si letenku do Kolumbie. Najlepším spôsobom, ako to urobiť, je nájsť lacný let z obľúbenej leteckej spoločnosti.

Ďalším krokom je získať ubytovanie v Kolumbii. Najlepšie je nájsť si hotel v meste, ktoré chce turista navštíviť, a ubytovanie si rezervuje vopred. Ak chce cestovať po Kolumbii, je tiež potrebné mať cestovné poistenie. Treba sa uistiť, že turista má uzavreté poistenie v prípade nehody alebo choroby. To je všetko, čo potrebuje každý cestovateľ, aby sa dostal do Kolumbie a cestoval po krajine.

Čo navštíviť v Kolumbii?

Kolumbia je plná krásnych miest a atrakcií, ktoré stoja za návštevu. Tu je niekoľko najpopulárnejších miest, ktoré by mal každý návštevník navštíviť v Kolumbii:

 • Cartagena de Indias: Toto historické mesto na pobreží Karibiku je jedným z najkrajších pamiatok v Kolumbii. Má krásne staré mesto, ktoré je zapísané v zozname UNESCO a obklopujú ho malé pláže a prírodné parky.
 • Medellín: Medellín je veľmi populárne mesto, ktoré je veľmi obľúbené pre svoju kultúru, historické pamiatky, ako aj pre nádherné kostoly.
 • Bogota: Bogota je hlavné mesto Kolumbie a je obklopené nádhernou prírodou. Má veľa historických pamiatok, ktoré stoja za návštevu, ako aj moderné múzeá, galérie a obchody.
 • San Andrés: San Andrés je krásny ostrov v Karibiku, ktorý je obklopený prírodnými parkami a plážami. Je to skvelým miestom pre oddych a relaxáciu.
 • Mompox: Mompox je historické mesto na brehu rieky Magdalena. Je plné krásnych budov z koloniálnej éry a je obklopený prírodnými parkami.

Samozrejme turistických miest je oveľa viac, je na každom turistovi, čo ešte bude chcieť objavovať.

Dovolenka v Kolumbii

Ak sa turista chystá na dovolenku do Kolumbie, bude sa môcť tešiť na nádherné scenérie, ktoré sa dajú vidieť po celej krajine. Príroda je tu neuveriteľná, pretože Kolumbia je domovom nádherných pláží, tropických pralesov a horských oblastí. Takže tu nájde všetko od nádherných pláží po nádherné hory.

Kolumbia má tiež veľa historických a kultúrnych pamiatok. Je odporúčané navštíviť napríklad hlavné mesto Bogota, ktoré je domovom mnohých zaujímavých pamiatok, ako je Plaza Bolívar, Múzeum Národnej Banky a Národná Galéria.

Ďalej je možné navštíviť mesto Cartagena, ktoré je domovom veľkého počtu historických pamiatok, ako sú staroveké mestské hradby a kostol San Pedro Claver.

Ak má cestovateľ rád prírodu, potom by sa mal pozrieť na národné parky a rezervácie, ako je Národný park Los Nevados a Národná rezervácia Tayrona. Tieto oblasti sú domovom mnohých druhov zvierat, ako sú slony, tapíry, pavúky a vtáky.

A samozrejme, ak ide o dovolenku, turisti by si mali užiť aj niektoré z kolumbijských špecialít. Medzi najobľúbenejšie patria arepas, bandeja paisa a ajiaco. Odporúča sa ochutnať kolumbijské kávy, ktoré sú jednými z najlepších na svete.

Kolumbia vyniká produkciou a vývozom kávy.
Kolumbia vyniká produkciou a vývozom kávy.

Je Kolumbia nebezpečná krajina?

Kolumbia sa všeobecne považuje za nebezpečnú krajinu, pretože sa nachádza v oblasti s vysokou mierou násilia a kriminality, najmä vo veľkých mestách. Zahraniční turisti by mali dbať na zvýšenú opatrnosť, najmä pri cestovaní do vidieckych oblastí, avšak je vhodné dobré plánovanie, ktoré môže znížiť riziko.

Je tiež dôležité si uvedomiť, že nebezpečenstvo sa netýka celej krajiny a že existujú oblasti, ktoré sú relatívne bezpečné.

Na čo by si mali dávať turisti pozor pri návšteve Kolumbie?

Turisti by mali mať na pamäti, že Kolumbia je stále ohrozená násilím, obzvlášť v niektorých oblastiach. Cestujúci by mali byť obzvlášť opatrní pri cestovaní do oblastí, ako je Medellín, Cali a Cartagena, kde je násilie najviac známe. Turisti by mali tiež byť opatrní pri nákupoch drahých tovarov a nosení veľkého množstva peňazí.

Mali by tiež dávať pozor na španielsky hovoriacich ľudí, ktorí sa snažia vymáhať peniaze od turistov. Turisti by mali tiež vždy zostať v skupinách a nikdy neopustiť svoje ubytovanie po zotmení.

Hlavné mesto Kolumbie

Hlavné mesto Kolumbie je Bogota. Leží v strednej časti krajiny na rozsiahlom rovnom území nazývanom savana. Bogota je najväčším mestom Kolumbie a je tiež sídlom vlády. Je to dynamické mesto, ktoré sa rýchlo rozvíja a rastie, čím sa stáva jednou z najväčších metropol a obchodných centier Latinskej Ameriky.

Čo vidieť a navštíviť v Bogote?

Bogota je hlavné mesto Kolumbie a je známa svojimi kultúrnymi, historickými a prírodnými atrakciami. Ak sa turista rozhodne navštíviť Bogotu, môže si užiť nasledujúce atrakcie:

 • Národné múzeum: Národné múzeum je najstarším múzeom v Kolumbii a ponúka rôzne výstavy, ktoré predstavujú históriu, kultúru a prírodné bohatstvo Kolumbie.
 • Botanická záhrada: Botanická záhrada je najstaršou botanickou záhradou v Južnej Amerike a je plná tropických rastlín a kvetov.
 • Muzeum Gold: Múzeum Gold je jedným z najväčších múzeí v Kolumbii a predstavuje históriu a kultúru starých kmeňov zameraných na zlaté poklady.
 • Plaza de Bolívar: Plaza de Bolívar je námestím v strede mesta a je najväčším námestím v Kolumbii. Je tiež domovom niekoľkých pamiatok, ako je Napoleonova socha, Národná knižnica, katedrála a ďalšie.
 • Cerro de Monserrate: Cerro de Monserrate je najvyšší vrch v meste, na ktorom sa nachádza kostol a vyhliadková veža. Je možné sa tu dostať lanovkou alebo dlhšou prechádzkou.
 • Museo del Oro: Museo del Oro je jedno z najobľúbenejších múzeí v Kolumbii, ktoré predstavuje históriu zlatých nálezov v krajine.

Toto sú základné turistické miesta, ktoré by mal navštíviť každý turista nachádzajúci sa v Bogote.

Hotely a ubytovacie zariadenia v Kolumbii

Kolumbia je plná rôznych ubytovacích zariadení, ktoré ponúkajú pohodlie a služby pre návštevníkov. Ubytovanie zahŕňa luxusné hotely, hostely, penzióny, rezorty a apartmánové domy. Existujú aj niektoré lacné možnosti, ktoré zahŕňajú hostely a chaty.

 • Hotel Grand Hyatt Bogota: Ide o luxusný hotel v srdci mesta Bogota. Nachádza sa v štvrti El Chico, v blízkosti námestia Simon Bolivar. Hotel ponúka pohodlie, wellness a služby pre cestujúcich.
 • Hotel Boutique El Poblado: Tento luxusný hotel sa nachádza v štvrti El Poblado v meste Medellin. Ponúka prvotriedne ubytovanie, pohodlie a služby. Na mieste sú k dispozícii aj reštaurácia a bar.
 • Hotel Casa de la Montaña: Toto je luxusný hotel v národnom parku Parque Nacional del Chicamocha. Ponúka príjemné ubytovanie, relaxačné služby a výhľady na okolitú prírodu.
 • Hostel La Candelaria: Hostel sa nachádza v štvrti La Candelaria v centre mesta Bogota. Ponúka ubytovanie pre jedného alebo viacerých cestujúcich. Na mieste sú tiež k dispozícii bezplatné raňajky a WiFi.
 • Hotel Termales del Ruiz: Tento hotel sa nachádza v národnom parku Los Nevados. Ponúka príjemné ubytovanie a wellness služby. Na mieste sú k dispozícii aj bazény a vírivky s prírodnou termálnou vodou.

Ponuka hotelov a ubytovacích zariadení v Kolumbii je bohatá a ponúka rôzne možnosti aj v oblasti cien.

Gastronómia Kolumbie

Kolumbia má delikátnu gastronómiu, ktorá je podobná tomu, čo sa nachádza v iných latinskoamerických krajinách. Špeciality z Kolumbie zahŕňajú jedlá s múkou, ako sú arepas (malá kukuričná placka) a tamales (plnená kukuričná placka), ako aj mäsové jedlá, ako sú bandeja paisa (misu s mäsom, ryžou, fazuľami a vajíčkom) a asado (grilované mäso).

Ďalším obľúbeným jedlom je sancocho (teplá polievka zo zeleniny a kuracích prsíčok). Kolumbia je tiež domovom mnohých druhov ovocia, ako sú maracuja, guanábana, lúčna jahoda a banán.

Káva, ktorá sa tu vyrába z nádherných druhov kávových zŕn, ako je caturra, typica a borbon, je skutočne delikátna. Krajina je tiež známa svojimi koktailmi, ako sú chicha (kokteil z kokosového mlieka) a lulada (kokteil z limetky a kokosu).

Kedy sa odporúča cestovať do Kolumbie?

Kolumbia je dobrým miestom na cestovanie počas akéhokoľvek ročného obdobia. Najlepší čas na cestovanie do Kolumbie je od decembra do apríla, kedy je obdobie dažďov mierne. V tejto dobe je obyčajne suchšie počasie, ktoré je vhodné pre aktívne cestovanie.

Čo navštíviťDovolenka