Cestujete do Viedne?

Magazín

Written on January 17, 2016 by admin in Nezaradené

Idete na nákupy, stretnutie, či si len popozerať krásy hlavného mesta Rakúska? Nech je už dôvod cesty k susedom akýkoľvek, na výber máte vlak, autobus, či auto. Teda pokiaľ neletíte vlastným vrtuľníkom, alebo to nechcete dať na bicykli. Najvýhodnejšie sa do Viedne dostanete vlakom, ktorý slubuje lístok na vlak aj lístkom na integrovanú mestskú hromadnú dopravou vrámci Viedne na jeden deň.

Cestovanie vlakom Vás tak vyjde od cca 16 eur pre študenta, dospelý si priplatí. Ak by ste šli napríklad Regiojetom, alebo Slovak lines, ceny su priaznivejšie, a začínajú od jedného eura. Niektoré spoje Vás vyhodia priamo na letisku, čo príde vhod, ked’ na letisku nechcete platiť predražené parkovné. Lístky stoja maximálne 8 eur, a sú obojsmerné.

Do Viedne sa tak dostanete výhodne klimatizovaným autobusom, čo oceníte hlavne v letných mesiacoch. Navyše máte v lístku zahrnuté poistenie batožiny do 1000 eur. Môžete so sebou vziať až dva kusy batožiny. Takisto si môžete pribaliť aj príručnú batožinu, ktorá bude vo Vašej blízkosti po celý čas. Cestovať môžete aj bez vytlačeného lístka, stačí ho mať v mobile, a obsluhe ukázať QR kód. Cestovné spoločnosti ponúkajú aj špeciálne zľavy nielen pre študentov, ale aj pre rodiny s deťmi. Ak napríklad cestujete 2 dospelí a 2 deti do 14 rokov, zaplatíte pri jednej ceste spolu len 12 €. Na palube autobusu sa môžete tešiť na dennú tlač, časopisy, WiFi bez obmedzenia, občerstevnie (väčšinou ide o fľašu minerálky, jablka alebo tyčinky).

Denne linky vypravia autobusy Bratislava-Viedeň až 23 krát. Lístky na linky sa dajú zakúpiť online, takisto ako aj na autobusových staniciach.

View all posts by: admin