Navštívte novú destináciu v Bulharsku – Primorsko!

Magazín

Written on March 12, 2016 by admin in Nezaradené

Určite ste už počuli o možnosti stráviť letnú dovolenku pri mori v Bulharsku. No a pravdepodobne sa hovorilo o najznámejšom mieste na pobreží tejto krajiny, o Slnečnom pobreží. Bulharsko však ponúka aj iné alternatívy. Jednou z nich je Primorsko. Primorsko sa nachádza približne 90 kilometrov od spomenutého Slnečného pobrežia a leží na polostrove pri Čiernom mori. Kedysi to bola rybárska osada, no dnes sa toto mestečko mení na obľúbenú destináciu pre turistov a ponúka originálnu a príjemnú atmosféru. V letovisku sa nachádza množstvo reštaurácií, v ktorých nájdete domácu aj medzinárodnú kuchyňu a dokonca aj jedálne lístky v slovenskom jazyku.

Ďalej sa tam nachádza mnoho kaviarní, vinární, nočné podniky a samozrejme, to najdôležitejšie, kvôli čomu sa na dovolenku chodí – úžasné čisté more a krásne pláže so žltým pieskom. Pláže sú na výber dve. Jedna je na južnej strane a ponúka veľký výber rôznych atrakcií, vodných športov a tobogan pre deti. Druhá, severná pláž zase poskytuje viac súkromia, pretože ju navštevuje menej ľudí. Obe pláže sú vhodné aj pre deti a neplavcov, pretože klesanie je naozaj pomalé a mierne. Nech už si vyberiete jednu alebo druhú, sklamaní nebudete. A to aj z toho dôvodu, že celé Primorsko sa môže pochváliť medzinárodným ocenením Modrá vlajka, ktoré získalo za čistotu prírody a okolia.

Ak by však more a pláže nestačili, môžete ísť vyskúšať aj miestny vodný park. Na výlety sa dá ísť aj na iné príjemné miesta. Primorsko ponúka možnosti na návštevu napríklad blízkeho starého Sozopolu alebo pre milovníkov lodí je tu možnosť plavby po rieke Ropotamo. Tá sa nachádza v prírodnej rezervácií. Pokiaľ ide o ubytovanie, napriek tomu, že Primorsko je menšie letovisko, v ponuke sa vyrovná aj tým väčším. Hotely tu nájdete skromnejšie, ale aj luxusné, 5-hviezdičkové. Je to teda vhodné miesto na dovolenku pre úplne každého.

View all posts by: admin