Navštívte novú destináciu v Bulharsku – Primorsko!

Európa

Určite ste už počuli o možnosti stráviť letnú dovolenku pri mori v Bulharsku. No a pravdepodobne sa hovorilo o najznámejšom mieste na pobreží tejto krajiny, o Slnečnom pobreží. Bulharsko však ponúka aj iné alternatívy.

Jednou z nich je Primorsko, ktoré leží v oblasti Burgas. Nachádza sa približne 90 kilometrov od spomenutého Slnečného pobrežia a leží na polostrove pri Čiernom mori. Kedysi to bola rybárska osada, no dnes sa toto mestečko mení na obľúbenú destináciu pre turistov a ponúka originálnu a príjemnú atmosféru.

V letovisku sa nachádza množstvo reštaurácií, v ktorých nájdete domácu aj medzinárodnú kuchyňu a dokonca aj jedálne lístky v slovenskom jazyku. Túto destináciu možno navštíviť s CK Solvex.

Ďalej sa tam nachádza mnoho kaviarní, vinární, nočné podniky a samozrejme, to najdôležitejšie, kvôli čomu sa na dovolenku chodí – úžasné čisté more a krásne pláže so žltým pieskom.

Pláže sú na výber dve. Jedna je na južnej strane a ponúka veľký výber rôznych atrakcií, vodných športov a tobogan pre deti. Druhá, severná pláž zase poskytuje viac súkromia, pretože ju navštevuje menej ľudí. Obe pláže sú vhodné aj pre deti a neplavcov, pretože klesanie je naozaj pomalé a mierne. Nech už si vyberiete jednu alebo druhú, sklamaní nebudete. A to aj z toho dôvodu, že celé Primorsko sa môže pochváliť medzinárodným ocenením Modrá vlajka, ktoré získalo za čistotu prírody a okolia.

Ak by však more a pláže nestačili, môžete ísť vyskúšať aj miestny vodný park. Na výlety sa dá ísť aj na iné príjemné miesta. Primorsko ponúka možnosti na návštevu napríklad blízkeho starého Sozopolu alebo pre milovníkov lodí je tu možnosť plavby po rieke Ropotamo. Tá sa nachádza v prírodnej rezervácií.

V Primorsku sú niektoré zaujímavé historické a kultúrne pamiatky, ktoré stoja za návštevu:

  1. Pobrežný hrad: Hrad postavený v 14. storočí, ktorý je teraz súčasťou hotela, ale jeho vnútorné priestory sú verejnosti prístupné.
  2. Botanická záhrada: Táto záhrada je domovom množstva exotických druhov rastlín a kvetov, ktoré sú pre návštevníkov úžasným zdrojom inšpirácie.
  3. Námestie: Centrum mesta, kde sa nachádza množstvo obchodov, reštaurácií a kaviarne. Je to skvelé miesto na relax a občerstvenie.
  4. Záchranné stanice pre tučniakov: Záchranné stanice pre tučniakov sú umiestnené v oblasti Primorska a slúžia na ochranu a záchranu tučniakov. Návštevníci si tu môžu prezrieť tučniakov a dozvedieť sa viac o ich živote a správaní.
  5. Primorsko Archeologické múzeum: Múzeum obsahuje staré artefakty a nálezy z oblasti Primorska a poskytuje návštevníkom výhľad do minulosti tohto krásneho mesta.

Pokiaľ ide o ubytovanie, napriek tomu, že Primorsko je menšie letovisko, v ponuke sa vyrovná aj tým väčším. Hotely tu nájdete skromnejšie, ale aj luxusné, 5-hviezdičkové. Je to teda vhodné miesto na dovolenku pre úplne každého.