Aké je vhodné cyklistické oblečenie?

Magazín

Written on August 19, 2015 by admin in Nezaradené

Krásne letné počasie láka čoraz viac ľudí nasadnúť na bicykel a prejsť sa. Avšak, aby sme sa počas jazdy cítili príjemne a pohodlne je nevyhnutné mať kvalitné hobby cyklistické oblečenie, ktoré odvádza pot, dáva pocit voľnosti pri pohybe a udržuje dobrú termoreguláciu tela.

Jedným z najlepších druhov oblečenia pre cyklistiku je termoprádlo. Využijete ho nielen v cyklistike, ale skoro v každom športe. Ak niekto ide do miestneho obchodu vzdialeného 300 metrov od domova, tak je jasné, že sa nebude zamýšľať nad tým, aké hobby cyklistické oblečenie si vezme na seba.

Väčšina ľudí preferuje kraťasy, ale sú aj takí, ktorí jazdia v obtiahnutých cyklistických nohaviciach. Ak sa niekto chystá vydať na dlhšiu túru, mal by pouvažovať nad termoprádlom, ktoré dokáže vsiaknuť pot a zároveň ho dostane na povrch oblečenia, kde sa odparí. Profesionáli používajú cyklistické oblečenie vyrobené z kvalitných látok, ktoré dokážu zahriať telo a zároveň vylučovať pot.

Z čoho je termoprádlo

Najčastejšie používaným materiálom na výrobu termoprádla sú polyesterové vlákna (PES), ktoré majú nepatrnú nasiakavosť, sú pevné a sú oveľa viac odolnejšie vyššej teplote ako polypropylénové vlákna. Naopak malou nevýhodou je, že sa ťažšie perú, pretože polyester má oproti polypropylénu cca dvakrát väčšiu hmotnosť a trochu horšie udržiava teplo. Polyesterové materiály sú často z dvoch vrstiev s rozdielnymi vlastnosťami.

Veľkosť termorádla

Nesmierne dôležité je vybrať správnu veľkosť, aby boli naplnené všetky dôležité vlastnosti funkčnosti. Aby termporádlo dobre odvádzalo pot od pokožky musí priliehať k pokožke. Do termoprádla sa často pridáva elastan a to preto, aby dobre priľnulo k telu.

Hobby cyklistické oblečenie zďaleka nie je módnym výstrelkom a snahou odlíšiť sa od ostatných cyklistov. Cyklistické oblečenie plní kopec dôležitých funkcií.

View all posts by: admin