Všetky cesty vedú do Ríma. Je to skutočne tak?

Magazín

Určite ste už počuli známy výrok o tom, že všetky cesty vedú do Ríma. Ale prečo je to tak? Prečo je Rím takým veľkým lákadlom, pre turistov? Čo sa oplatí vidieť? V prvom rade by sme vám mali povedať, že pri návšteve Ríma sa ocitnete v skutočne inom svete.

Ide o nestarnúce mesto, ktoré je charakteristické mnohými pamiatkami a zaujímavosťami, ktoré by mal každý vidieť. A užiť si toto mesto môžete aj prostredníctvom poznávacieho zájazdu.

Poznávací zájazd do Ríma – áno či nie?

Cestovné kancelárie dnes ponúkajú nielen dovolenkové, ale tiež aj poznávacie zájazdy a práve poznávací zájazd Rím môže byť možnosťou, ako toto mesto lepšie spoznať. Každý deň poznávacieho zájazdu uvidíte nové pamiatky, strávite čas na inom mieste a skutočne si užijete.

Ktoré pamiatky sa oplatí vidieť?

–          Fontana di Trevi – snáď najkúzelnejšie miesto v Ríme. Do fontány sa hádžu mince – jedna vám splní prianie, druhá zaručí, že sa na toto kúzelné miesto určite raz vrátite. Fontána sa nachádza na Piazza di Trevi.

–          Koloseum – symbol starovekého Ríma, v ktorom sa konali boje medzi gladiátormi a šelmami. Z tohto miesta aj dnes cítiť magickú atmosféru.

–          Španielske schody, alebo Piazza Spagna, ktoré vedú ku kostolu Trinita dei Monti.

–          Námestie sv. Petra, alebo Piazza san Pietro, kde sa nachádza aj čarovná Bazilika sv. Petra.

–          Vatikánske múzeum a Sixtínska kaplnka a Vatikánske záhrady – aj to sú miesta, ktoré sa skutočne oplatí vidieť. Najmä Sixtínska kaplnka je zaujímavá, pretože v nej uvidíte krásne Michelangelove fresky stvorenia.

–          Museo e Galleria Borghese je lákavé najmä pre tých, ktorí sa zaujímajú o umenie. Uvidíte tu známe diela majstrov – Botticelliho, Rubensa, či Belliniho.

–          Vďaka poznávaciemu zájazdu Rím si môžete aj nakúpiť – ak milujete módu a známe módne značky, ako Gucci, Armani, alebo Prada, tak ich nájdete na Španielskom námestí a Vie Condotti. Oblečenie za prijateľnejšie ceny zas môžete nájsť na Via del Corso.