Všetky cesty vedú do Ríma. Je to skutočne tak?

Európa

Určite ste už počuli známy výrok o tom, že všetky cesty vedú do Ríma. Ale prečo je to tak? Prečo je Rím takým veľkým lákadlom, pre turistov? Čo sa oplatí vidieť? V prvom rade by sme vám mali povedať, že pri návšteve Ríma sa ocitnete v skutočne inom svete.

Rím je mesto v Taliansku a hlavné mesto regiónu Lazio. Je to najväčšie mesto v Taliansku a jedno z najstarších nepretržite obývaných miest na svete, ktoré bolo založené v roku 753 pred Kristom. Rím je známy svojou starobylou históriou, umením a architektúrou a je obľúbenou turistickou destináciou.

Ide o nestarnúce mesto, ktoré je charakteristické mnohými pamiatkami a zaujímavosťami, ktoré by mal každý vidieť. A užiť si toto mesto môžete aj prostredníctvom poznávacieho zájazdu. Tip na podobný historicky’ý výlet môže byť aj zájazd do Prahy.

Poznávací zájazd do Ríma – áno či nie?

Rím možné spoznávať mnohými spôsobmi. Je možné si objednať prehliadku so sprievodcom a preskúmať pamiatky a zaujímavosti mesta so znalým sprievodcom. K dispozícii sú pešie prehliadky, prehliadky jedál, cyklistické prehliadky a prehliadky loďou.

Taktiež existuje možnosť prenajať si auto alebo využiť verejnú dopravu a preskúmať mesto na vlastnú päsť. Ak by si niekto chcel pozrieť mesto z vtáčej perspektívy, dá sa si objednať výlet helikoptérou alebo teplovzdušným balónom.

Cestovné kancelárie dnes ponúkajú nielen dovolenkové, ale tiež aj poznávacie zájazdy a práve poznávací zájazd Rím môže byť možnosťou, ako toto mesto lepšie spoznať. Každý deň poznávacieho zájazdu uvidíte nové pamiatky, strávite čas na inom mieste a skutočne si užijete.

Ktoré pamiatky sa oplatí vidieť?

Fontana di Trevi – snáď najkúzelnejšie miesto v Ríme. Do fontány sa hádžu mince – jedna vám splní prianie, druhá zaručí, že sa na toto kúzelné miesto určite raz vrátite. Fontana di Trevi je slávna baroková fontána, ktorá sa nachádza vo štvrti Trevi v Ríme v Taliansku.

Je to najväčšia a najznámejšia fontána v meste a je obľúbenou turistickou atrakciou. Fontánu navrhol taliansky architekt Nicola Salvi a dokončil ju v roku 1762. Fontána je známa svojím bohatým detailným spracovaním, sochami, postavami a soškami, ktoré znázorňujú rôzne výjavy z mytológie.

Koloseum – symbol starovekého Ríma, v ktorom sa konali boje medzi gladiátormi a šelmami. Z tohto miesta aj dnes cítiť magickú atmosféru.Ide o veľký amfiteáter, ktorý sa nachádza v centre Ríma.

Koloseum bolo postavené z kameňa a betónu, mohlo poňať 50 000 divákov a používalo sa na gladiátorské súťaže a verejné predstavenia, ako napríklad fingované námorné bitky, poľovačky na zvieratá, popravy, rekonštrukcie slávnych bitiek a drámy založené na klasickej mytológii.

Španielske schody, alebo Piazza Spagna, ktoré vedú ku kostolu Trinita dei Monti.

Námestie sv. Petra, alebo Piazza san Pietro, kde sa nachádza aj čarovná Bazilika sv. Petra.

Vatikánske múzeá sú skupinou múzeí nachádzajúcich sa na území mesta Vatikán, pápežskej enklávy v Ríme v Taliansku. V múzeách sa nachádzajú niektoré z najznámejších umeleckých a historických artefaktov na svete vrátane Sixtínskej kaplnky a Rafaelových izieb. Vatikánske múzeá sú pod kontrolou Vatikánu a každoročne ich navštívia milióny ľudí.

Sixtínska kaplnka je kaplnka vo Vatikáne a je oficiálnym sídlom pápeža. Je známa svojím renesančným umením, najmä stropom, ktorý namaľoval Michelangelo. Je to jedna z najznámejších turistických atrakcií na svete.

Vatikánske záhrady – aj to je mieseto, ktoré sa skutočne oplatí vidieť.

Museo e Galleria Borgese je umelecká galéria v Ríme v Taliansku. Nachádza sa tu rozsiahla zbierka sôch, obrazov a starorímskych a renesančných umeleckých diel. Založila ju rodina Borghese začiatkom 17. storočia a v súčasnosti je súčasťou Národnej galérie antického umenia. Je lákavá najmä pre tých, ktorí sa zaujímajú o umenie. Uvidíte tu známe diela majstrov – Botticelliho, Rubensa, či Belliniho.

Vďaka poznávaciemu zájazdu Rím si môžete aj nakúpiť – ak milujete módu a známe módne značky, ako Gucci, Armani, alebo Prada, tak ich nájdete na Španielskom námestí a Vie Condotti. Oblečenie za prijateľnejšie ceny zas môžete nájsť na Via del Corso.