Bavorsko – dovolenka, čo navštíviť, zaujímavosti

Európa

Pri dovolenke alebo výlete v Nemecku by mala prísť do úvahy aj návšteva Bavorska. Ide o región, ktorý má čo ponúknuť všetkým vekovým kategóriám a nebude čas na nudu. Čo je Bavorsko? Čo navštíviť v Bavorsku?

Bavorsko je región nachádzajúci sa v juhovýchodnej časti Nemecka, ktorý je známy svojou nádhernou prírodou, bohatým kultúrnym dedičstvom a jedinečnými tradíciami.

Vďaka ikonickým pamiatkam, ako je zámok Neuschwanstein, hora Zugspitze a národný park Berchtesgaden, je Bavorsko obľúbenou destináciou pre cestovateľov z celého sveta. Vďaka rozmanitej geografii, jedinečným tradíciám a bohatej kultúrnej histórii je Bavorsko fascinujúcim regiónom na objavovanie.

Pri výlete alebo dovolenke do Bavorska netreba zabudnúť na cestovné poistenie, ktoré je možné vybaviť si už od 0,70 eur na deň. Poistenie nepochybne uľahčí dovolenku a v prípade rôznych neučakávaných udalostí bude každý finančné krytý.

Bavorsko

Bavorsko je región nachádzajúci sa v juhovýchodnej časti Nemecka, ktorý je známy svojimi nádhernými prírodnými scenériami, bohatým kultúrnym dedičstvom a jedinečnými tradíciami. V tomto regióne sa nachádzajú niektoré z najznámejších pamiatok Nemecka, ako napríklad slávny zámok Neuschwanstein, hora Zugspitze a nádherný národný park Berchtesgaden.

Bavorsko je tiež domovom mnohých očarujúcich miest, vrátane Mníchova, hlavného mesta regiónu, ktoré je známe svojimi pivnými záhradami, múzeami a historickou architektúrou.

Bavorsko je región s bohatou kultúrnou históriou a mnohými jedinečnými tradíciami, ktoré sa praktizujú dodnes. Región je známy tradičným bavorským oblečením, vrátane slávneho odevu Lederhosen a Dirndl, ako aj vynikajúcou kuchyňou, ktorá zahŕňa jedlá ako Schnitzel, Brezen a Weisswurst.

Bavorsko je tiež známe svojou pivnou kultúrou, v regióne stále funguje mnoho tradičných pivovarov, ktoré ponúkajú jedno z najlepších pív na svete. Celkovo je Bavorsko fascinujúcim regiónom s jedinečnou kombináciou prírodných krás, kultúrneho dedičstva a očarujúcich tradícií, vďaka čomu je obľúbeným cieľom cestovateľov z celého sveta.

Vedľa Bavorska sa nachádza časť nazývaná Sasko, kde sa určite oplatí navštíviť mesto Drážďany, ktoré ponúka jedinečné príležitosti na kultúrne obohatenie. Za návštevu stojí tiež nemecké mesto Ulm.

Bavorsko mapa

Bavorsko sa nachádza v juhovýchodnej časti Nemecka, na juhu hraničí s Rakúskom a na východe s Českom. Je to jeden z najväčších a najľudnatejších regiónov Nemecka s rozlohou približne 70 500 km2 a viac ako 13 miliónmi obyvateľov.

Nemecké Bavorsko je na juhovýchodnej časti Nemecka a nachádza sa v ňom jedno z najväčších nemeckých miest Mníchov.

Vďaka svojej polohe na mape je Bavorsko kľúčovým dopravným uzlom v Európe, pričom hlavné diaľnice, železničné trate a letiská spájajú región s ostatnými časťami Nemecka a susednými krajinami.

Bavorsko je tiež známe svojou rozmanitou geografiou, na juhu sa rozprestierajú Bavorské Alpy a na severe kopce a roviny Bavorskej náhornej plošiny. Regiónom preteká niekoľko veľkých riek vrátane Dunaja, Mohanu a Innu, ktoré zabezpečujú dôležité dopravné trasy a podporujú celý rad hospodárskych činností, napríklad poľnohospodárstvo, priemysel a cestovný ruch.

Celkovo možno povedať, že poloha Bavorska na mape a rozmanitá geografia z neho robia jedinečný a fascinujúci región, ktorý má čo ponúknuť návštevníkom aj obyvateľom.

Čo vidieť v Bavorsku

Bavorsko je nádherný región Nemecka s bohatým kultúrnym dedičstvom, úžasnou prírodou a množstvom historických pamiatok a atrakcií. Tu sú niektoré z najlepších vecí, ktoré je možné vidieť a robiť v Bavorsku.

1. Zámok Neuschwanstein

Zámok Neuschwanstein je povinným cieľom návštevy v Bavorsku z viacerých dôvodov. Po prvé, je to úžasný príklad romantickej architektúry 19. storočia a považuje sa za jeden z najkrajších zámkov v Európe. Jeho nápadné vežičky a veže, ako aj nádherná výzdoba interiéru z neho robia fascinujúce miesto na prehliadku.

Po druhé, hrad má bohatú históriu, pretože ho dal postaviť bavorský kráľ Ľudovít II. koncom 19. storočia. Návštevníci sa môžu dozvedieť o živote kráľa a jeho vízii hradu, ktorý mal byť útočiskom pred moderným svetom. A napokon, zámok Neuschwanstein sa nachádza na úchvatnom mieste v bavorských Alpách s výhľadom na údolie Hohenschwangau.

Okolitá scenéria ponúka množstvo príležitostí na outdoorové aktivity, ako sú turistika, lyžovanie a cyklistika. Pre tých, ktorí sa zaujímajú o históriu, architektúru a prírodné krásy, je zámok Neuschwanstein povinnou destináciou v Bavorsku.

Zámok Neuschwanstein je objektívne jeden z najkrajších zámkov v Európe.

2. Romantická cesta

Romantická cesta v Bavorsku je vyhliadková trasa, ktorá sa vinie malebnými mestami a krajinou a ponúka návštevníkom jedinečný pohľad na bohatú históriu a kultúru Bavorska. Trasa sa tiahne od Würzburgu po Füssen a prechádza cez niekoľko historických miest, ako sú Rothenburg ob der Tauber, Dinkelsbühl a Augsburg, ako aj cez pôvabné dediny a vidiek.

Cestou môžu návštevníci obdivovať úžasnú architektúru, ako sú stredoveké hrady a kostoly, malebné hrázdené domy a veľkolepé paláce. Trasa ponúka aj možnosť spoznať bavorskú kuchyňu a kultúru s tradičnými reštauráciami, pivnými záhradami a festivalmi.

Romantická cesta je obľúbenou destináciou pre cestovateľov, ktorí hľadajú romantickú a nostalgickú cestu srdcom Bavorska. Je to ideálny výlet pre milovníkov histórie, nadšencov architektúry a tých, ktorí hľadajú jedinečný cestovateľský zážitok.

3. Mníchov

Mníchov, hlavné mesto Bavorska, je živou a dynamickou destináciou, ktorá ponúka niečo pre každého. Toto mesto je známe svojím bohatým kultúrnym dedičstvom s niekoľkými múzeami svetovej úrovne, galériami a pamiatkami, ako je slávne námestie Marienplatz a historický palác Nymphenburg.

Taktiež je Mníchov je známy svojimi živými pivnými záhradami, kde si návštevníci môžu vychutnať tradičnú bavorskú kuchyňu, hudbu a pohostinnosť. V meste sa nachádza aj niekoľko pivovarov vrátane slávneho pivovaru Hofbräuhaus, kde si návštevníci môžu vychutnať osviežujúce pivo v slávnostnej atmosfére.

Mníchov je tiež vstupnou bránou do nádherných bavorských Álp, odkiaľ je ľahký prístup k niekoľkým lyžiarskym strediskám a turistickým chodníkom. A napokon, Mníchov je známy každoročnými oslavami Oktoberfestu, jedného z najväčších pivných festivalov na svete, ktorý každoročne priláka milióny návštevníkov.

Celkovo je Mníchov fascinujúcou destináciou, ktorá ponúka jedinečnú zmes kultúry, histórie a outdoorových aktivít, vďaka čomu je povinnou návštevou v Bavorsku.

Z Mníchova ide niekoľkokrát denne priame vlakové spojenie aj do Frankfurtu nad Mohanom, ktorý sa taktiež oplatí navštíviť, nakoľko je to jedno z najzaujímavejších miest v Nemecku s bohatou históriou a kultúrou.

4. Národný park Berchtesgaden

Národný park Berchtesgaden v Bavorsku je destináciou pre milovníkov prírody a outdoorových nadšencov. Park sa nachádza v juhovýchodnom cípe Nemecka, hraničí s Rakúskom a je známy svojimi nádhernými scenériami vrátane stúpajúcich vrcholov, krištáľovo čistých jazier a zelených lesov.

Pre nadšencov prírody je národný park Berchtesgaden ideálne miesto, nakoľko ponúka krásne scenérie a možnosti outdoorových aktivít na čerstvom vzduchu.

V parku sa nachádza niekoľko turistických trás, ktoré ponúkajú úchvatný výhľad na okolitú krajinu, napríklad na Watzmann Hocheck, najvyšší vrch v parku. Návštevníci môžu preskúmať aj mnohé jazerá a rieky v parku, napríklad Königssee, jedno z najčistejších a najkrajších jazier v Nemecku, kde sa môžu previezť loďou a obdivovať úžasnú alpskú scenériu.

Park je tiež domovom bohatej škály voľne žijúcich živočíchov vrátane orlov skalných, kamzíkov a kozorožcov. Mesto Berchtesgaden sa nachádza v parku a ponúka niekoľko kultúrnych atrakcií vrátane historického Orlieho hniezda, bývalého nacistického útočiska, z ktorého sa naskytá nádherný výhľad na okolité hory.

Celkovo je Národný park Berchtesgaden krásnou a rozmanitou destináciou, ktorá ponúka množstvo príležitostí na outdoorové aktivity a spoznávanie prírody, vďaka čomu je výbornou destináciou v Bavorsku.

5. Bamberg

Bamberg, ktorý sa nachádza v severnej časti Bavorska, je očarujúce historické mesto, ktoré návštevníkom ponúka pohľad do stredovekého Nemecka. Mesto je známe svojou ohromujúcou architektúrou vrátane slávnej bamberskej katedrály, Starej radnice a bývalého kráľovského paláca Alte Hofhaltung.

Taktiež je známy svojím tradičným pivom, ktoré sa varí starodávnymi technikami a podáva sa v miestnych krčmách a pivných záhradách. V meste sa nachádza niekoľko pivovarov vrátane slávneho pivovaru Schlenkerla, ktorý vyrába údené pivo, ktoré je pre Bamberg jedinečné.

Návštevníci si môžu prezrieť aj kľukaté uličky mesta a malebné uličky, ktoré sú lemované malebnými obchodíkmi, kaviarňami a reštauráciami. Mesto leží na brehu rieky Regnitz a ponúka niekoľko príležitostí na outdoorové aktivity vrátane výletov loďou a cyklistiky.

Celkovo je Bamberg pôvabnou historickou destináciou, ktorá ponúka jedinečnú zmes kultúry, architektúry a gastronómie.

6. Zugspitze

Zugspitze je najvyšší vrchol Nemecka v Bavorských Alpách a je obľúbeným cieľom návštevníkov, ktorí hľadajú dobrodružstvo a nádherné panoramatické výhľady. Návštevníci sa na vrchol Zugspitze môžu dostať lanovkou alebo ozubnicovým vlakom, kde sa im naskytne úchvatný výhľad na okolitú alpskú krajinu vrátane výhľadov na Nemecko, Rakúsko, Švajčiarsko a Taliansko.

Najvyšším vrchom Nemecka je Zugspitze, na ktorý sa dá dostať aj lanovkou.

Na vrchole môžu návštevníci preskúmať ľadovec Zugspitze, ktorý ponúka niekoľko možností na lyžovanie a snowboarding, a to aj v letných mesiacoch. Na vrchole sa nachádza aj niekoľko reštaurácií a kaviarní, kde si návštevníci môžu vychutnať tradičnú bavorskú kuchyňu a nápoje a zároveň sa pokochať úchvatným výhľadom.

Okrem toho okolie ponúka niekoľko príležitostí na outdoorové aktivity vrátane pešej turistiky, cyklistiky a horolezectva. Celkovo je Zugspitze vhodná destináciou pre tých, ktorí hľadajú dobrodružstvo a nádherný panoramatický výhľad na bavorské Alpy.

7. Norimberg

Norimberg (nem. Nürnberg, čes. Norimberk) je mesto v severnej časti Bavorska v Nemecku. Po Mníchove je druhým najväčším mestom Bavorska a žije v ňom približne 520 000 obyvateľov. Norimberg je historické mesto s bohatým kultúrnym a architektonickým dedičstvom, známe svojím stredovekým starým mestom a známymi pamiatkami.

Mesto zohralo dôležitú úlohu v nemeckých dejinách, slúžilo ako centrum Svätej ríše rímskej a neskôr sa stalo dôležitým priemyselným centrom v 19. a 20. storočí. Norimberg je azda najznámejší svojou úlohou v druhej svetovej vojne, keďže bol miestom slávneho Norimberského procesu, kde boli nacistickí predstavitelia súdení za vojnové zločiny.

Dnes je Norimberg moderné a živé mesto s prekvitajúcou umeleckou a kultúrnou scénou, vynikajúcimi možnosťami nakupovania a stravovania a množstvom múzeí a galérií. Známy je aj vďaka každoročnému Christkindlesmarktu, jednému z najstarších a najväčších vianočných trhov v Európe, ktorý každoročne priláka tisíce návštevníkov. Norimberg je celkovo fascinujúce a krásne mesto s bohatou históriou a živou súčasnosťou.

Čo navštíviťDovolenkaZaujímavosti