BALZAM NA PERY

Magazín

Myslíte si, že balzam na pery  si musíte kupovať v obchode? Omyl – ak máte chuť, môžete si ho skúsiť namiešať aj doma.

Myslíte si, že balzam na pery  si musíte kupovať v obchode? Omyl – ak máte chuť, môžete si ho skúsiť namiešať aj doma. Bude nielen veľmi kvalitný, ale aj zaručene prírodný…

Suroviny:
8  polievkových lyžíc kokosového oleja,  3 polievkové lyžice včelieho vosku, polovicu polievkovej lyžice medu, zopár kvapiek esenciálneho olejčeka podľa vlastnej ľubovôle (napríklad sladký pomaranč, mandarínka, citrón, škorica). Dôležité je, aby vám jeho aróma bola príjemná na vôňu, aj na ústach. Malé plechové škatuľky, alebo maličké tégliky.

Postup:
V malom kastróliku zmiešame kokosový olej, včelí vosk a med. Kastrólik vložíme do vodného kúpeľa a pomaly zahrievame a premiešavame, aby sa všetky ingrediencie rozpustili a spojili do jednej hmoty. Potom odstavíme zo sporáka, prikvapkáme esenciálny olej a dobre premiešame. Kastrólik preložíme do nádoby so studenou vodou a balzamovú zmes stále miešame. Vo chvíli, keď začne zmes hustnúť, rozdelíme ju do škatuliek alebo nádobiek a necháme vychladnúť. A úžasný domáci balzam na pery je na svete!

Hotovo…