Dvihnite si adrenalín, skúste skydive

Magazín

Written on January 20, 2016 by admin in Nezaradené

skydive-101771_1280-300x169-7728843

Patríte medzi adrenalínových nadšencov? Túžite po niečom čo Vám zvýši tep srdca? Skúsili ste už skydive? Neviete čo to je? Tak si o tom niečo povieme v dnešnom článku.

Čo je skydive?

Skydiving zahŕňa aktivity, pri ktorých opúšťate vysoko nad zemou lietadlo a predtým, než otvoríte padák, padáte voľným pádom. Práve voľný pád je to, čo robí  skydiving skydivingom.

Skydiving a parašutizmus nie je to isté

V rôznych súvislostiach môžete počuť termíny skydiving, zoskok s padákom alebo iba zoskok. Medzi týmito výrazmi sú však určité rozdiely. Skydiveri sú v podstate parašutisti, nakoľko na konci zoskoku používajú padák k tomu, aby s ním pristáli na zemi. No napriek tomu, za parašutistu považujeme skôr niekoho, kto opúšťa lietadlo a okamžite otvára padák bez toho, aby padal voľným pádom.

Odkiaľ sa skáče?

Preferovaná výška zoskokov je 4000 metrov. Nie je dôvod, prečo by ste mali skákať z menšej výšky. Ak sa máte učiť, učte sa pri maximálnom možnom čase vo voľnom páde. Väčšina skokanov chce skákať z väčších výšok, aby mali pred otvorením padáku viac času vo voľnom páde.

Kedy otvoriť padák?

Takmer pri všetkých  zoskokoch sa otvára padák v 1500 metroch. Vo voľnom páde ste 45 sekúnd. Táto výška otvorenia je vyššia, než v ktorej zvyčajne otvárajú skúsenejší parašutisti, avšak dá vašim inštruktorom čas na to, aby Vám asistovali v prípade, keď zaváhate s otvorením padáku. Väčšina skúsenejších parašutistov otvára padák medzi 1000 a 1200 m.

Aký je to pocit?

Skydiveri prirovnávajú pocit pri voľnom páde k lietaniu na akomsi vzduchovom vankúši. Pri voľnom páde nemáte pocit “pádu”, ako si väčšina ľudí predstavuje. Nedá sa to prirovnať napríklad k horskej dráhe, kde skutočne cítite ako sa prepadáte dole. Pocity sa oveľa viac k približujú skutočnému lietaniu. Akurát je to trochu hlučnejšie a veternejšie, pretože vzduch okolo Vás prúdi vysokou rýchlosťou.

Ak by ste radi zažili tieto pocity, no máte strach z lietania a samotného zoskoku, skúste veterný tunel hurricanefactory v Tatralandii v Liptovskom Mikuláši. Zažijete presne to čo pri skydive, akurát to máte stopercentne bezpečné.

View all posts by: admin