Mljet – ubytovanie, pláže, turistické miesta

Európa
Mljet

Mljet je jedným z najväčších a najkrajších ostrovov v Chorvátsku v Jadranskom mori. Jeho prírodné krásy privádzajú turistov zo všetkých strán sveta. Ostrov je obklopený množstvom nádherných pláží a skalnatých útesov. Je domovom nespočetného množstva druhov rastlín a živočíchov. Mljet je známy svojimi malebnými prírodnými scenériami a ponúka možnosti pre relax a oddych.

Návštevníci si môžu užiť aj množstvo aktivít, ako je rybolov, plávanie, windsurfing a ďalšie. Kultúrne a historické pamiatky, ako napríklad staroveký benátsky kláštor v Mljetskom jazere, pridávajú na atraktivite ostrova. Mljet je skutočným rajom pre všetkých, ktorí hľadajú dovolenku plnú oddychu a zábavy.

Čo vidieť na ostrove Mljet v Chorvátsku

Ostrov Mljet je nádherný ostrov v Chorvátsku. Je známy svojou krásou a nádhernými plážami. Na ostrove sú mnohé veci, ktoré je možné vidieť, počnúc prírodnými krásami až po historické pamiatky. Národný park Mljet je obľúbenou turistickou destináciou. Táto nádherná oblasť je plná krásnych jazier, prírodných pláží a úzkych riečnych kanálov.

Medzi najobľúbenejšie miesta patrí Malé jazero, ktoré je obklopené veľkou plážou, a Veľké jazero, ktoré je obklopené lesom. Ďalšími obľúbenými miestami sú Staré vinice, ktoré sú obklopené nádhernými vinohradmi a členitou krajinou, a národná rezervácia Soline, kde je možné vidieť nádherné duny a prírodné jazierka.

Krásne a veľmi staré pamiatky tiež stoja za návštevu. Medzi najznámejšie patrí Svätá Marija, ktorá je najväčším chrámom na ostrove. Ostrov Mljet v Chorvátsku sa takisto pýši mnohými prastarými hradmi, ako napríklad Hrad Polače a Hrad Benkovac.

V oblasti sú tiež mnohé ruiny starovekých budov. Na ostrove je tiež veľa príležitostí pre športové aktivity a na relax. Nachádzajú sa tu mnohé pláže, ako sú napríklad Nacionalna plaža, Pristaniste a Babino plaža, na ktorých je možné si užiť slnko a relaxovať.

Ďalšie možnosti sú kajaky, skútre, windsurfing a vodné lyžovanie. Ostrov Mljet je nádhernou destináciou, ktorá je plná krásnych pláží, prírodných scenérií a historických pamiatok. Je to skvelé miesto na trávenie dovolenky, ktoré ponúka mnoho zábavy a relaxu.

Ostrov Mljet sa nachádza na juhu Chorvátska a poskytuje úžasné podmienky najmä pre letnú dovolenku.
Ostrov Mljet sa nachádza na juhu Chorvátska a poskytuje úžasné podmienky najmä pre letnú dovolenku.

Ubytovanie na ostrove Mljet

Na ostrove Mljet sa nachádza mnoho možností ubytovania, ako sú hotely, penzióny, privátne apartmány a dokonca aj campingy. Ak človek hľadá luxusné ubytovanie na ostrove Mljet, môže si vybrať zo širokej škály hotelov a rezortov. Všetky hotely ponúkajú nádherné výhľady na more a okolité oblasti.

Keďže je Mljet malý ostrov, nie je tu veľa hotelov, avšak vybrať si zo širokej ponuky ubytovania je jednoduché.

Ďalšou možnosťou je prenájom penziónov. Nachádza sa tu množstvo penziónov, ktoré sú vybavené všetkými pohodlnosťami, vrátane kuchyne, obývačky a spálne. Penzióny sú obvykle lacnejšie ako hotely, takže človek ušetrí peniaze, keď bude hľadať ubytovanie na ostrove Mljet.

Ak si chce vychutnať súkromie na ostrove, môže si vybrať ubytovanie v súkromnom apartmáne. Súkromné apartmány sú obvykle vybavené všetkými pohodlnosťami, ako je kuchyňa, spálňa, obývacia izba a kúpeľňa. Tento typ ubytovania je obľúbený predovšetkým pre rodiny, pretože je to lacnejšia možnosť ako hotelové ubytovanie.

Pre tých, ktorí hľadajú ešte lacnejšie ubytovanie, môžu na ostrove Mljet nájsť aj campingy. Campingy sú skvelou voľbou pre tých, ktorí hľadajú príležitosť obývať prírodu a spoznať ľudí zo všetkých kútov sveta. Je možné si vybrať medzi prírodnými campingmi, ktoré sú vybavené základnými zariadeniami alebo luxusnými kempingmi, ktoré sú vybavené pohodlnými zariadeniami.

Toto ubytovanie na ostrove Mljet je jednou z najlepších možností, ako si vychutnať prírodu tohto ostrovného raja. Dá sa vybrať z rôznych typov ubytovania, vrátane hotelov, penziónov, súkromných apartmánov a campingu. Či už turista hľadá luxusné ubytovanie, alebo lacnejšie ubytovanie, na ostrove Mljet nájde akýkoľvek typ.

Ako sa dostať na Mljet?

Mljet je jedno z najkrajších ostrovov v Chorvátsku a je to ideálna destinácia pre dovolenku. Ak sa človek rozhodol navštíviť tento nádherný ostrov, existuje niekoľko spôsobov, ako sa tam dostať.

  • Lietadlo: Ak chce človek ísť na ostrov Mljet lietadlom, môže letieť na letisko Dubrovník. Potom sa dostane na ostrov loďou.
  • Loď: Loď je často najlepším spôsobom, ako sa dostať na ostrov Mljet. Jednou z najpopulárnejších možností je nájsť si loď, ktorá odchádza z Dubrovníka na ostrov. Táto plavba trvá od 1,5 hodiny do 2 hodín.

Takže, ak sa chce turista dostať na ostrov, má tieto možnosti.

Kedy navštíviť ostrov?

Mljet je malý ostrov ležiaci v južnej časti Chorvátska. Je známy svojou prírodnou krásou a ponúka množstvo aktivít pre turistov. Tento ostrov je ideálnym miestom pre relaxačné dovolenky, romantické pobyty alebo rodinnú dovolenku.

Ak sa človek rozhodne navštíviť tento ostrov, tu je niekoľko tipov, kedy je najlepšie ho navštíviť.

Prvým ideálnym obdobím na návštevu ostrova Mljet je leto. To je najlepšie obdobie, pretože teplé počasie umožňuje účasť na rôznych aktivitách, ako je plávanie, surfovanie, jazda na kajaku alebo vyhliadkové plavby loďou. Letné mesiace sú tiež vynikajúcim časom pre návštevu národného parku Mljet, kde človek nájde prírodné lesy, jazerá a krásne scenérie.

Ďalším skvelým obdobím na návštevu ostrova Mljet je jeseň. V jeseni je počasie príjemné a turisti a turistické miesta sú menej zaplnené. Počas tejto sezóny je tu možné nájsť veľa príležitostí na výlet do prírody, ako aj outdoorových aktivít.

Ďalšou výhodou je, že sa v tejto sezóne dá tešiť na nižšie ceny ubytovania a stravovania.

Ak je človek milovníkom zimných športov, mal by navštíviť ostrov Mljet počas zimy. Zima je ideálnym obdobím na návštevu ostrova, pretože je tu možné zažiť množstvo zimných aktivít, ako je lyžovanie, snowboarding alebo turistika.

Existuje niekoľko najlepších období na návštevu ostrova Mljet. Ak sa turista rozhodne ostrov navštíviť, mal by si vybrať obdobie, ktoré najlepšie vyhovuje jeho potrebám a očakávaniam.

Zvláštnosť na ostrove Mljet: Zviera promyka mungo

Ostrov Mljet je malý, avšak krásny ostrov v Jadranskom mori, ktorý je obľúbenou dovolenkovou destináciou pre ľudí zo Slovenska a ďalších krajín. Ostrov má nádherné pláže, bohatú históriu a zaujímavú prírodu. Avšak jedna z najväčších zvláštností tohto ostrova je zviera, ktoré tu žije.

Ide o malé cicavce s krátkym chvostom, ktoré sa volajú promyka mungo. Tento záhadný zvierací druh je teraz rozšírený po celom ostrove Mljet. Zviera promyka mungo je veľmi podobné kune obyčajnej, avšak má niekoľko odlišností.

Jeho telo je o niečo menšie a mať čierno-sivú farbu. Ďalšou jeho zvláštnosťou je, že má dlhý a špicatý nos, ktorý mu pomáha vyhľadávať potravu.

Promyka mungo je zviera, ktoré je veľmi zriedkavé a jeho populácia je veľmi malá. Je to preto, že toto zviera je veľmi plaché a bojí sa ľudí.

Ľudia, ktorí na ostrove žijú, ho zvyknú zazrieť. Tento záhadný zvierací druh sa veľmi rýchlo prispôsobil životu na ostrove. Napriek tomu, že je veľmi zriedkavý, je to jednou zo zvláštností ostrova Mljet.

Pláže na ostrove Mljet

Mljet je krásny ostrov v Chorvátsku, ktorý je obklopený Jadranským morom. Je to obľúbené letovisko pre turistov z celej Európy. Ostrov je známy svojimi krásnymi plážami.

Na severe ostrova Mljet sa nachádza veľa prírodných pláží, ktoré sú ideálne na dlhé prechádzky po brehu a na oddych na slnku. Je možné si vybrať zo širokej palety piesočnatých a skalnatých pláží.

Najobľúbenejšia pláž je Pomena, ktorá je obklopená nádhernou prírodou. Je to ideálne miesto pre rodiny s deťmi, pretože je tu málo vĺn a pláž je čistá.

Nachádza sa tu aj veľa umelých pláží. Napríklad v blízkosti mesta Vela Luka je umelá pláž s krásnym výhľadom na more. Je to ideálne miesto pre potápanie a šnorchlovanie. Pre milovníkov vodných športov je tu veľa možností. Môžu si tu užiť vodné lyžovanie, wakeboard a ďalšie.

Na juhu ostrova sa nachádza odpočinková pláž s množstvom stromov a krásnym pohľadom na more. Je vybavená viacerými oddychovými zónami a miestami na grilovanie. Je to ideálne miesto pre rodiny s deťmi.

Čo navštíviťPamiatkyZaujímavosti