Levanduľové mydlo s glycerínom – domáci, postup

Magazín

Levanduľa je populárna bylina, ktorá je všeobecne známa pre svoje upokojujúce a upokojujúce vlastnosti. V kombinácii s glycerínom je to dokonalá prísada pre domáce mydlo, ktoré možno použiť na udržanie pokožky hydratovanej a jemnej.

Výroba vlastného levanduľového mydla s glycerínom nie je len zábavná a kreatívna, ale môže to byť aj skvelý spôsob, ako ušetriť peniaze a znížiť používanie komerčných mydiel s chemikáliami.

Mimochodom, vlastoručne vyrobené mydlo, či už tekuté, alebo tuhé, je aj pekným darčekom pre našich blízkych. V prípade tekutých mydiel si treba zohnať pekné fľaštičky, v prípade tuhých mydiel zase zaujímavé formičky a môžeme sa pustiť do príjemnej práce. A možno nás mydlárske remeslo celkom očarí

Suroviny na tekuté mydlo:

  • kocka marseillského mydla
  • 2 PL glycerínu
  • štipka modrého potravinárskeho farbiva
  • 2 hrste čerstvých alebo sušených levanduľových kvietkov
  • 3 1/2 l vody

Postup:

Prichystáme si veľký hrniec, nasypeme doňho levanduľu a zalejemu ju celým množstvom vody. Necháme zovrieť a odstavíme. Levanduľové kvety necháme lúhovať 15 – 20 minút a potom scedíme. Levanduľovú vodu nalejeme naspäť do čistého hrnca a pridáme najemno nastrúhané mydlo ( prípadne si môžeme aj rovno kúpiť vločky marseillského mydla ).

Necháme celkom rozpustiť a vychladnúť. Pridáme glycerín, premiešame a necháme zmes chladnúť a oddychovať do druhého dňa. Po 24 hodinách zmes skontrolujeme. V hrnci by sa mal nachádzať hustý mydlový sliz.

Ak má mydlo tekutú konzistenciu, stačí ho naliať do fľaštičiek. Pokiaľ sa vám bude zdať zmes príliš hustá, je možné priliať trocha vody. V prípade, že sa vám bude zdať zmes riedka, pridajte strúhanú mydlovú hmotu. Hotové mydlo nalejeme do peknej fľaštičky a ak ho chceme darovať, nezabudnime ešte pekne zabaliť a ozdobiť kytičkou z levandule.

Zhrnutie

Výroba vlastného levanduľového mydla s glycerínom je jednoduchý a zábavný DIY projekt, ktorý možno vykonať v niekoľkých jednoduchých krokoch. Použitím prírodných ingrediencií môžete vytvoriť mydlo, ktoré je šetrné k vašej pokožke a neobsahuje agresívne chemikálie, ktoré sa nachádzajú v komerčných mydlách.

Navyše, upokojujúca vôňa levandule vám pomôže relaxovať a zrelaxovať po dlhom dni. Zožeňte si zásoby, buďte kreatívni a vyrobte si vlastnú dávku domáceho levanduľového mydla s glycerínom ešte dnes.