Kúpanie v Šútovskom kameňolome

Magazín

Nestáva sa veľmi často, že by sa ľudia na severe Slovenska kúpali takmer celé leto ako to tohtoročné. Keď sme sa v 35- stupňových horúčavách prechádzali po Jánošíkových dierach, povedali sme si, že je čas sa schladiť. Ak sa vyberiete na túru k Šútovskému vodopádu v lete, určite si zoberte aj plavky. Bývalý kameňolom sa v lete premení na krásne prírodné kúpalisko s nádherným výhľadom na okolité kopce a priezračnou vodou (trošku studenou). Pri kameňolome je niekoľko pláží, pár zložitejších vstupov do vody, parkovisko aj bufety. Ak budete v lete cestovať okolo, viete kde sa môžete osviežiť cestou medzi Martinom a Ružomberkom.

Šútovské jazero vzniklo v bývalom lome jeho zatopením. Obec Šútovo sa nachádza 17 kilometrov od Martina smerom na Ružomberok. Od hlavnej cesty je len 100 metrov, za novo postaveným motorestom.

Jazero býva v letnej sezóne plné. Návštevníci prichádzajú nielen z okolia Martina, ale dokonca aj zo zahraničia. Láka ich nádherná čistá voda.
Pláže okolo jazera sú štrkové. Voda je chladnejšia, na jazere sa môže návštevník aj člnkovať. Plávanie a kúpanie je na vlastné riziko, nie je prítomný plavčík, ani záchranná služba.

Okolo jazera sú aj dva bufety, kde je možné sa občerstviť. V blízkom okolí je možnosť ubytovania. Pri jazere je malé záchytné parkovisko.

Otváracie hodiny:
Jazero je verejnosti voľne prístupné.

*príjemné osvieženie a relax….