Rozhodujete sa, kam v lete? Poďte do Grécka!

Európa

Dovolenka v Grécku môže byť skvelým spôsobom ako si oddýchnuť a zároveň spoznať kultúru a históriu krajiny. Grécko je známe pre svoje nádherné pláže, staroveké pamiatky a bohatú históriu.

Medzi obľúbené grécke destinácie patrí aj ostrov Zakynthos. Je jedným z najjužnejších ostrovov Iónskeho súostrovia, ktoré sa nachádza v Iónskom mori. Patrí medzi zelené ostrovy, samotný Homér ho nazval lesnatým a nájsť tu môžete prekrásne pláže. Ak ste sa aj vy rozhodli stráviť letnú dovolenku na gréckom ostrove Zakynthos, pozrite si niekoľko miest, ktoré stojí za to objaviť a navštíviť.

Loďou na jednu z najkrajších pláží Európy

Je ňou pláž Navagio. Jej exkluzivita je postavená najmä na vraku stroskotanej pašeráckej lode, ktorý sa nachádza priamo na pláži. Na pláž sa dostanete len loďou a aj to len v prípade, že na mori nie sú príliš veľké vlny. Krásne fotografie z leteckého pohľadu si môžete spraviť z útesu nad plážou, kam sa dostanete autom.

Modré jaskyne

Ďalšou z atrakcií, ktoré uzriete opäť vďaka výletu na lodi, sú Modré jaskyne. Slnko, biele dno, samotné more a morské riasy vedia po strope jaskýň vykúzliť čarovnú atmosféru modrých odtieňov.

Na Marathonisi za karetami

Marathonisi alebo aj Korytnačí ostrov, je menší ostrov juhovýchodne od Zakynthosu. Ostrov je známy najmä vďaka karetám, ktoré na pláž v podobe výbežku pravidelne každý rok nakladú vajcia. Práve preto patrí táto časť ostrova medzi chránené.

Mesto Zakynthos

Hlavným mestom ostrova je práve mesto s rovnomenným názvom. Za pozornosť stojí Benátska pevnosť, Katedrála sv. Dionýza alebo niekoľko múzeí s historickými artefaktmi. V šesťdesiatych rokoch zasiahlo ostrov silné zemetrasenie, ktoré narušilo mnoho budov a bola potrebná rekonštrukcia mesta.

Architektúra je ovplyvnená benátskou kultúrou, na pobreží sa týči zvonica Chrámu sv. Dionýza, ktorá nápadne pripomína benátske Námestie sv. Marka.

Pri pobreží nájdete rušný život. Plno reštaurácií, rybí trh, trhovisko, bary či hotely. Pre turistov je tu zabezpečený všetok komfort.

Do Grécka sa cestuje nielen kvôli plážam, ale aj kvôli kultúre. Napríklad mesto Heraklion na Kréte je toho veľkým príkladom. Nenechajte sa preto ponúkať a navštívte aj málo známe mestečká a pozrite sa aj do vnútrozemia. Bude to stáť za to.