Dve malé blchy, šváby a ploštice

Magazín

Už z nadpisu je jasné, že teplo možno spôsobilo pokles prípadov koronavírusu u nás vo Valencii, ale teplo a vlhkosť veľmi priaznivo vplývajú na rozmnožovanie rôznych druhov hmyzu. Áno, švábov. A ploštíc (štěníc, bed bugs, you name it). Tie sa vyskytli u môjho drahého a dožrali ma do tej miery, že som skončila na pohotovosti s alergickou reakciou. To by bolo na samostatný príspevok, tak to len v rýchlosti zhrniem – po 3 hodinách mi konečne pichli injekciu a ďalší týždeň mi zakázali chodiť na slnko, potiť sa alebo sa sprchovať v teplej vode. HAHA. Vzhľadom na to, že je tu na slnku len 45°, to vôbec nie je výsmech.

Vďaka teplu je už prakticky nemožné chodiť niekam na hory na výlety, behať alebo vlastne tak celkovo nejak normálne žiť. Naposledy sa nám podarilo znovu vyliezť na El Peñón de Ifach, to bolo ale ešte v júni. Vlastne kecám, ešte sme vyliezli na Cabeço d´Or, ale to už bolo naposledy. Odteraz sú prechádzky možné len v noci a človeka už vlastne neschladí ani more. Ani sprcha. A tak prišlo rozhodnutie, ktorému sa v týchto končinách uniknúť nedá (leda ak ste sem prišli na dovolenku): na dovolenku ideme na sever. Sever Španielska, a to konkrétne do Barcelony a do Ovieda. Keď sme to kupovali, tak som ešte netušila, že Barcelone bude znovu hroziť karanténa, tak dnes každý deň tŕpnem, či nám niečo nezrušia, ale zatiaľ dobré. No a potom moje milované Oviedo. Upršané, zelené, no a hlavne, v noci je tam 17°. Sedemnásť

Prosím, nechápte ma nesprávne, ja sa rozhodne nechcem sťažovať a viem, že o 2 mesiace mi to bude chýbať a budem nadávať, že mi je kosa, ale už by som sa fakt chcela aspoň jednu noc vyspať bez toho, že sa marinujem vo vlastnom pote alebo že ma štípe nejaká beštia.

Aby som ale neznela len negatívne, fakt sa na ten výlet teším. Na oboch miestach som už nebola takých 5 – 6 rokov, tak to bude ako byť tam po prvýkrát a znovu zažiť tú skvelú atmosféru Barcelony, a tentoraz možno bez haldy turistov! A pri troche šťastia aj bez ploštíc, švábov, bĺch a korony 🙂 Držte palce!