Dostať sa na viedenské letisko nebolo nikdy jednoduchšie

Magazín

Written on March 16, 2016 by admin in Nezaradené

Napriek tomu, že bratislavské Letisko M.R. Štefánika je stále obľúbenejším a využívanejším pre cestujúcich, ale aj letecké spoločnosti, neponúka možnosti, ako veľké letiská v okolitých štátoch, ako je Rakúsko, Maďarsko, Poľsko, či Česká republika. Najbližšie a najdostupnejšie pre nás je Letisko Viedeň-Schwechat, ktoré je slovenským cestovateľom dôverne známe. Má tri terminály a je jedným z najvyťaženejších európskych letísk. Za rok odbaví viac ako 22 miliónov cestujúcich na dvoch vzletových a pristávacích dráhach.

Doprava na letisko, ktoré leží 18 kilometrov od hlavného mesta Rakúska, je veľmi jednoduchá a z Bratislavy dostupná takmer každú hodinu počas dňa. Autobus na Letisko Viedeň jazdí na tejto linke už vyše 50 rokov, cesta trvá necelú hodinu a spoje začínajú už od 4:00 hod. ráno kvôli ranným letom. Posledný spoj smerom z Bratislavy odchádza o 22:00 a do Bratislavy o 23:30 hod, čo zaručuje, že ani neskorý prílet nebude problém.

Od 1.1.2016 máte možnosť nechať svoje auto zaparkované na Autobusovej stanici Mlynské Nivy v deň odjazdu na Schwechat. K tomu vám bude stačiť iba platný lístok na túto linku, ktorý obsahuje QR kód, pomocou ktorého si otvoríte vjazdovú rampu na parkovisko. Ceny za lístky začínajú už od jedného eura, nie je potrebné ich tlačiť, cena zahŕňa aj poistenie vašej batožiny. V klimatizovaných autobusoch máte k dispozícii WiFi pripojenie, občerstvenie, dennú tlač a rôzne časopisy. V prípade, ak vám mešká prílet, o svoj lístok neprídete, ale môžete ho využiť na ktoromkoľvek ďalšom voľnom spoji v rovnakom dni.

View all posts by: admin