Austrália – zaujímavosti, čo vidieť a robiť

Magazín

Austrália je štát na južnej pologuli a je domovom pre veľa druhov živočíchov a ľudí. Je známa pre svoju unikátnu prírodu, vzdialené oblasti a veľké prírodné atrakcie. Austrália je krajina s mnohými divokými zvieratami, ako sú klokani, emu, koaly a veľa ďalších. Nachádza sa tu takisto niekoľko národných parkov, ktoré sú plné jedinečných druhov rastlín a živočíchov.

Národné parky sú často obľúbeným cieľom turistov a sú obľúbenou destináciou pre výlety. Okrem prírody má Austrália aj množstvo iných významných miest.

Čo vidieť v Austrálii?

Canberra je hlavným mestom krajiny a je domovom mnohých zaujímavých múzeí, centrálneho zábavného parku a mnohých ďalších atrakcií. Ďalšími obľúbenými miestami sú Melbourne, Brisbane, Perth a Adelaide.

Austrália je tiež domovom niekoľkých veľkých a významných predstaviteľov kultúry, ako je opera, divadlo, hudba a umenie. Nachádza sa tu množstvo športových líg, ako je austrálsky futbal, cricket, golf a rugby.

Každoročne sa tu koná niekoľko veľkých festivalov, ako je festival vína, jedla, hudby a filmu. Ak človek hľadá pre svoje dovolenkové cesty niečo nové a zaujímavé, Austrália je ideálnym miestom. Je to krajina s bohatou históriou a kultúrou a je domovom mnohých veľkolepých scenérií a zábavných aktivít.

Mapa Austrálie

Na mape Austrálie je možné pozorovať veľké množstvo rôznych miest a oblastí. Ukazuje nielen mestá, avšak aj národné parky, prírodné rezervácie, vodné nádrže a ďalšie veci. Je možné na nej nájsť aj štáty a teritóriá Austrálie.

Mapa Austrálie tiež zobrazuje ulice jednotlivých miest, ktoré sú známe z filmov a televíznych seriálov. Je to veľmi užitočný pomocník pre ľudí, ktorí chcú cestovať po kontinente. Poskytuje informácie o tom, ako sa dostať do jednotlivých oblastí a tiež ukazuje, ktoré oblasti sú pre turistov najvhodnejšie.

Austrália a mesto Sydney

Mesto Sydney sa nachádza v Austrálii a je najľudnatejším mestom kontinentu. Je hlavným mestom štátu Nový Južný Wales a nachádza sa na východnom pobreží Austrálie. Je tiež finančným, kultúrnym a dopravným centrom krajiny. Mesto Sydney v Austrálii je domovom mnohých ikonických pamiatok, ako je napríklad Sydney Opera House, Sydney Harbour Bridge, Kráľovská botanická záhrada a Sydney Tower.

Je známe svojimi krásnymi plážami, živou kultúrou a svetoznámou operou. Nachádza sa tu tiež množstvo reštaurácií, kaviarní a barov, ako aj rušný nočný život.

Čo vidieť v Sydney?

Sydney ponúka veľa miest, ktoré stoja za to vidieť. Medzi hlavné turistické atrakcie patrí Operný dom, Sydney Harbour Bridge, Sydney Tower, Royal Botanic Gardens, Taronga Zoo a mnoho ďalších.

Pre milovníkov histórie a architektúry sa odporúča navštíviť Hyde Park Barracks, Government House, The Rocks alebo Art Gallery of New South Wales.

Ak ide o turistov, ktorí milujú prírodu, určite sa im odporúča navštíviť Bondi Beach, Manly Beach alebo Blue Mountains. Avšak pre zažitie skutočnej intenzity mesta sa odporúča prejsť sa po Oxford Street a George Street.

Čo robiť v Sydney?

Prejsť sa po Sydney Harbour Bridge a obdivovať nádherný výhľad na mesto a prístav.

Navštíviť Sydney Opera House. Sydney Opera House je jednou z najznámejších architektonických pamiatok Sydney.

Navštíviť Taronga Zoo. Všetci milovníci zvierat by mali navštíviť Taronga Zoo, ktoré je jedným z najväčších zoologických záhrad v Austrálii.

Prechádzka v The Rocks. Prejsť sa po historických uličkách a obdivovať bohatú históriu mesta.

Zábava v Darling Harbour. Prežiť deň plný zábavy v Darling Harbour. Nachádzajú sa tu nespočetné možnosti reštaurácií, obchodov, barov a atrakcií.

Prechádzka po Bondi Beach. Prejsť sa po Bondi Beach a obdivovať krásne výhľady na more.

Navštíviť Art Gallery of New South Wales. Je domovom pre najlepšie umelecké diela Austrálie.

Prejsť sa po Royal Botanic Gardens. Tu je možné si vychutnať krásu a pokoj prírody.

Zábava v King Street Wharf. Prežiť večer plný zábavy v King Street Wharf. Tu sa nachádza všetko od reštaurácií a barov po obchody so suvenírmi.

Návšteva Centra Sydney. Je tu množstvo obchodov, reštaurácií a atrakcií. V kaviarni ochutnajte obľúbené lamingtony – koláčiky u nás známe ako kokosové ježe.

Ako sa dostať do Austrálie?

Najjednoduchší spôsob, ako sa dostať do Austrálie, je lietadlom. Je možné sa dostať do Austrálie letom z veľkého počtu medzinárodných letísk po celom svete. Ak turista chce cestovať do Austrálie loďou, je potrebné mať vízovú žiadosť a splniť všetky potrebné požiadavky.

V prípade, ak ide o návštevu Austrálie, je potrebné si vybaviť turistickú vízovú žiadosť. V prípade návštevy na dlhšiu dobu je potrebná špeciálna vízová žiadosť.

Ďalšou možnosťou je cestovanie cez hranice s Novým Južným Walesom a Viktóriou. Ak človek disponuje pracovnou vízovou žiadosťou, potom môže cestovať cez tieto hranice.

V austrálskom Melbourne sa každý rok koná Australian Open.
V austrálskom Melbourne sa každý rok koná Australian Open.

Dovolenka v Austrálii

Austrália je ideálnou destináciou pre dovolenku. Pobrežie je plné nádherných pláží a malebných zátok. Je skvelé si užiť slnečnú plážovú dovolenku, zažiť adrenalínové aktivity alebo sa vydať na dobrodružnú prehliadku Austrálie.

Pobrežie Austrálie je domovom niekoľkých slávnych pláží, ako je Bondi Beach v Sydney, Whitehaven Beach na Whitsunday, Cable Beach v Broome a Surfers Paradise na Gold Coast. Sú tu možnosti pre fantastické prechádzky po pláži, surfovanie, šnorchlovanie, potápanie a ďalšie pobrežné aktivity.

Pre dobrodružných turistov Austrália ponúka veľa možností. Je množné navštíviť národné parky, ako je Uluru-Kata Tjuta National Park, Kakadu National Park, Daintree National Park a mnoho ďalších.

Dá sa tu preskúmať divoká príroda Austrálie s dobrodružnou prehliadkou Outbacku. Ak chce cestovateľ stráviť v Austrálii peknú dovolenku, môže si vybrať z veľkého množstva ubytovacích zariadení, ktoré sú k dispozícii. Je možné si vybrať z luxusných hotelov, apartmánov na pláži, kempov, alebo dokonca z domových ubytovaní.

Z Austrálie sa dá vycestovať aj na okolité ostrovy, ktoré ponúkajú nezameniteľný zážitok. Dobrodružstvo sa dá zažiť na ostrove Nauru, kde sa dá dostať aj leteckou prepravou. Okrem návštevy ostrovov sa dá dovolenka v Austrálii spojiť aj s návštevou okolitých krajín. Zaujímavými miestami sú napríklad krajiny ako Tonga či Papua Nová Guinea.

Ak človek hľadá dovolenku plnú slnka, dobrodružstva a zábavy, Austrália je tou správnou destináciou.

Kedy je najlepší čas na cestovanie do Austrálie?

Najlepší čas na cestovanie do Austrálie závisí od plánov každého turistu. Ak chce byť svedkom austrálskej jari a leta, od decembra do februára je najlepšie obdobie na cestovanie. Ak chce navštíviť Austráliu kvôli kultúrnym akciám, jún a júl sú najvhodnejšie mesiace. Ak chce vidieť Austráliu v plnej sile, od septembra do novembra je najlepší čas. Ak chce surfovať a plávať, najlepší čas je niekedy od decembra do apríla.

Život v Austrálii

Život v Austrálii je veľmi príjemný. Mestá sú plné moderných obchodov, obchodných centier, reštaurácií a zábavných atrakcií. Ľudia v Austrálii majú radi silnú komunitu a rodinu. Životný štýl je veľmi otvorený a akceptujúci. Príroda je úžasná, a je tu toľko veľa vecí, ktoré je možné robiť, ako sú prechádzky po lese, surfovanie na pláži, prehliadky národných parkov alebo len relaxovanie na pláži.

Austrália je tiež domovom pre niektoré z najlepších športových akcií, ako je napríklad Australian Open, ktorý sa koná každý rok v Melbourne.

Hlavné mesto Austrálie

Canberra, hlavné mesto Austrálie, je domovom mnohých nádherných múzeí, galérií, parkov, obchodných centier a historických pamiatok. Najznámejšie pamiatky v Canberre sú:

  • Australian War Memorial – najväčšia vojenská pamätná budova v Austrálii, ktorá poctí obete austrálskych vojakov v konfliktoch od 1. svetovej vojny až po súčasnosť.
  • Parliament House – sídlo austrálskeho parlamentu, ktorý je zdobený veľkolepými výšivkami a sochami.
  • National Arboretum – obrovská záhrada, ktorá je plná rôznych druhov stromov, kvetov, trávnikov a vodných plôch.
  • National Gallery of Australia – najväčšia výstavná galéria v Austrálii, ktorá je domovom pre diela viac ako 100 000 umelcov z celého sveta.
  • Questacon – popredné vedecké centrum v Canberre, ktoré poskytuje mnoho interaktívnych vedeckých zážitkov a experimentov.
  • Lake Burley Griffin – veľkolepé jazero v Canberre, ktoré je obklopené parkami, prírodnými rezerváciami a obchodnými centrami.
  • Telstra Tower – pozoruhodná vyhliadková veža, ktorá ponúka panoramatický výhľad na celé mesto.

Všetky tieto pamiatky a miesta sa definitívne oplatí v Canberre vidieť. Mesto toho ponúka skutočne veľa, a tak si každý nájde niečo, čo ho bude baviť.

Oplatí sa cestovať do Austrálie?

Áno, cestovanie do Austrálie je veľká výzva a je to úžasný spôsob, ako stráviť dovolenku. Austrália je úžasnou destináciou pre dovolenku, ktorá ponúka nespočetné možnosti aktivít. Navyše je bránou do ďalších fascinujúcich destinácií v južnom Pacifiku, akými sú Nový Zéland, Tonga alebo Fidži či Bora Bora.

Je možné navštíviť všetky dôležité mestá, objavovať prírodné krásy Austrálie, dozvedieť sa o jej unikátnej histórii a skúsiť miestnu kuchyňu. Je to skvelá destinácia pre dobrodružných cestovateľov, ktorí radi objavujú nové veci. Takže áno, cestovanie do Austrálie sa určite oplatí.

Čo navštíviťZaujímavosti