Bergamo – zaujímavosti, doprava, počasie

Európa

Bergamo je malé mesto v severnom Taliansku, ktoré je obklopené krásnymi horami a malebnými dedinkami. Leží v regióne Lombardia v provincii Bergamo, asi 65 km severovýchodne od Milána. Mesto je domovom pre viac ako 120 000 obyvateľov. Je to veľmi staré mesto, ktoré bolo založené ešte v staroveku ako rímske mesto.

Pre všetkých cestovateľov, ktorí majú namierené do talianskeho Bergama, odporúčame vybaviť si cestovné poistenie. Naša kalkulačka porovnáva tie najvýhodnejšie a najlacnejšie cestovné poistenia na trhu. Ušetriť na cestovnom môže každý, nakoľko jeho cena je už od 0,7 € na deň.

Vybaviť si najlacnejšie cestovné poistenie >

Bergamo ponúka veľa príležitostí pre cestovateľov, vrátane návštevy múzeí, galérií, obchodov a kaviarní. Okrem toho je tu aj veľa historických pamiatok, ktoré sú pre turistov veľmi obľúbené.

Bergamo – ubytovanie

V Bergame je mnoho možností ubytovania. Sú to napr. 4-hviezdičkové alebo 5-hviezdičkové hotely vhodné pre tých, ktorí majú radi luxusnejší zážitok. Tieto hotely sú vybavené moderným vybavením a môžu poskytnúť prvotriedny servis.

Okrem týchto luxusných hotelov je k dispozícii aj množstvo cenovo dostupnejších ubytovaní, ktoré sú tiež medzi turistami veľmi populárne. Sú to veľmi príjemné a pohodlné ubytovania s kompletným vybavením a dostupnými službami.

V Bergame si každý nájde vhodné ubytovanie. Na výber je z luxusných aj cenovo dostupnejších možností. Na základe hodnotení návštevníkov sa dajú odporučiť napr. tieto ubytovania:

 • Hotel Excelsior San Marco – je to 4-hviezdičkový hotel, ktorý sa nachádza len 450 metrov od centra mesta; zákazníci si tam obľúbili najmä fitnescentrum, reštauráciu, bar či parkovisko; pozitívne hodnotené sú hlavne poloha a personál hotela
 • Hotel Cappello D’Oro, BW Signature Collection – ide o ďalší 4-hviezdičkový hotel, ktorý sa nachádza len 150 metrov od centra mesta; návštevníci tam oceňujú hlavne rodinné izby, izbovú službu, fitnescentrum, reštauráciu či parkovisko; pozitívne hodnotené sú najmä poloha a personál hotela
 • B&B Hotel Bergamo – je to cenovo dostupnejšie ubytovanie, ktoré sa nachádza asi 800 metrov od centra mesta; návštevníci si tam obľúbili hlavne izby pre zdravotne znevýhodnených, nefajčiarske izby či bezplatné pripojenie k internetu; pozitívne sú hodnotené najmä personál a čistota ubytovania
 • Gilda e Vesuvio – tiež ide o cenovo výhodnejšie ubytovanie a nachádza sa asi 1,8 km od centra mesta; zákazníci tam oceňujú hlavne rodinné izby, izby pre zdravotne znevýhodnených, parkovisko či bezplatné pripojenie k internetu; pozitívne sú tu hodnotené najmä personál, čistota a poloha ubytovania

Bergamo je skvelým miestom na krátku aj dlhšiu dovolenku. Je tam množstvo rôznych hotelov a iných typov ubytovania, z ktorých si vyberie každý turista. Je to miesto, ktoré ponúka niečo pre každého. Ubytovanie si vyberú rodiny, páry aj jednotlivci.

Čo vidieť v Bergame

Prvou vecou, ktorú by turista mal vidieť v Bergame, je mestská pevnosť Rocca di Bergamo. Pôvodne slúžila ako ochrana mesta pred útokmi.

Ďalším monumentálnym skvostom v Bergame je katedrála San Alessandro. Táto katedrála bola postavená v 12. storočí a je postavená v románskom štýle. Jej vnútro je úžasné, s mnohými obrazmi a sochami.

Určite netreba vynechať Palazzo della Ragione. Táto budova bola postavená v stredoveku a je známa pre svoju vežu s osemnástimi zvonmi. Budova je tiež domovom pre niekoľko galérií, knižníc a múzeí.

Kláštor San Lorenzo je skutočný skvost. Tento kláštor je jedným z najstarších v krajine a nachádza sa tu niekoľko nádherných fresiek.

Kostol Santa Maria Maggiore by mal byť ďalšou turistickou zastávkou. Bol postavený v 15. storočí a jeho interiér je prekvapivý pre svoju krásu. Je zdobený freskami, sochami a obrazmi.

Ako prísť do Bergama?

Bergamo, podobne ako Brescia, je nádherné historické mesto v severnom Taliansku. Je obklopené mohutnými hradbami a starobylými stavbami, ktoré sú veľmi reprezentatívne pre región Lombardia. Mesto ponúka turistom architektonický dizajn, kultúrne pamiatky a rozmanitosti výletov.

Prísť do Bergama je veľmi jednoduché a existuje tak niekoľko možností.

 • Prvou alternatívou je letieť na medzinárodné letisko Orio al Serio (BGY), ktoré sa nachádza iba osem kilometrov od mesta Bergamo. Letisko má štandardné medzinárodné spojenia s rôznymi mestami po celom svete. Po príchode na letisko sa ľahko získa prístup k verejnej doprave, ktorá turistov odváža do centra mesta Bergamo.
 • Ďalšou možnosťou je prísť do Bergama autobusom alebo vlakom. Autobusové spojenie je najpohodlnejšie, pretože existuje veľa medzinárodných spojení, ktoré turistov vezú do Bergama.
 • Vlaky tiež ponúkajú rýchle a pohodlné spojenie, hlavne v rámci Talianska.
 • Mnohí návštevníci Bergama sa tiež rozhodnú prísť autom. Autom je možné jednoducho cestovať do Bergama z mnohých miest v Európe. Bergamo sa nachádza na hlavnej diaľnici A4, ktorá vedie od Milána. Je to iba asi hodinu a pol jazdy od tohto mesta.

Ako prísť do Bergama, závisí od preferencií a osobných potrieb každého cestovateľa.

Bergamo leží v regióne Lombardia, asi 65 kilometrov od Milána.
Bergamo leží v regióne Lombardia, asi 65 kilometrov od Milána.

Letisko v Bergame

Letisko v Bergame bolo postavené v roku 1929 ako vojenské letisko. Počas druhej svetovej vojny bolo obnovené ako vojenské letisko a slúžilo ako základňa talianskeho letectva. Po vojne bola zriadená spoločnosť Aeroporto di Bergamo, ktorá prevádzkovala toto letisko.

Letisko v Bergame je známe svojimi rozmanitými a kvalitne vybavenými službami pre cestujúcich. K dispozícii sú tu rôzne obchody, reštaurácie, kaviarne a obchody s oblečením. Letisko má tiež niekoľko nákupných galérií, v ktorých je možné nájsť všetko od najnovších mobilných telefónov až po luxusné hodinky.

K dispozícii je tu veľký počet rôznych dopravných prostriedkov, ktoré turistov dovezú do centra mesta. K dispozícii sú autobusy, vlaky, taxíky a súkromné dopravné služby.

Letisko je spojené najmä s mnohými európskymi medzinárodnými destináciami.

Ako ísť z letiska do centra Bergama?

Pre turistov, ktorí sa chcú dopraviť z letiska do centra Bergama, je tu niekoľko spôsobov, ako to urobiť. Jednou z možností je verejná doprava.

Autobusy stojace pred letiskom ho spájajú s centrom mesta a sú pripravené odviezť turistov. Cesta do centra trvá 15 minút. Lístky na autobus sa dajú kúpiť na letisku, v automatoch alebo priamo v autobuse.

Druhým spôsobom je taxi. Je možné si rezervovať taxi na letisku alebo si ho objednať telefonicky. Cesta trvá asi 15 až 20 minút.

Dnes nie je problém sa dostať z letiska do centra Bergama. Všetky možnosti sú ľahko dostupné pre všetkých.

Verejná doprava v Bergame

Verejná doprava v Bergame je pomerne dobre vyvinutá a využíva ju veľa cestujúcich. V meste fungujú verejné dopravné spoločnosti, ktoré prevádzkujú autobusové linky, koľajovú lanovku aj električky. Autobusy sú moderné, pohodlné a často prepravujú turistov do najväčších turistických destinácií v meste.

Lanová dráha takisto ponúka rýchly a pohodlný spôsob premiestňovania sa po meste. Verejná doprava v Bergame je veľmi bezpečná.

V meste funguje veľa kontrolných bodov, ktoré slúžia na zabezpečenie cestujúcich. Okrem toho pri vstupe do autobusu alebo metra je potrebné okrem lístka použiť aj špeciálnu kartu a bez nej nie je možné vstúpiť do dopravného prostriedku.

Verejná doprava v Bergame je pre cestujúcich veľmi výhodná. Cenové tarify sú veľmi priaznivé a všetky linky sú veľmi spoľahlivé. Vďaka nej môžu obyvatelia mesta cestovať do všetkých častí mesta pohodlne a rýchlo.

Ako sa dostať z Bergama do Milána?

Mnoho ľudí sa snaží dostať z Bergama do Milána. Toto je skvelá príležitosť prezrieť si jednu z najkrajších oblastí Talianska. Je tu veľa možností pre cestovateľov, ktorí si môžu vybrať najvhodnejší spôsob dopravy podľa svojich potrieb.

 • Najjednoduchší spôsob, ako sa dostať z Bergama do Milána, je vlakom. Bergamo má výborné železničné spojenie s Milánom, s vlakmi jazdiacimi každú hodinu. Cesta trvá asi hodinu a pol a vlaky sú často presnejšie ako autobusy. Vlaky sú tiež lacnejšie ako autobusy, takže na ceste môže turista ušetriť dosť peňazí.
 • Ak však človek potrebuje rýchlejšie spojenie, je tu tiež možnosť autobusu. Existujú autobusy jazdiace každú hodinu cez deň z Bergama do Milána. Sú oveľa rýchlejšie ako vlaky a lístky sa dajú ľahko zakúpiť online. Cesta autobusom trvá iba asi hodinu a štvrť.
 • Cestu z Bergama do Milána je možné uskutočňovať aj autom. Turisti si môžu takisto prenajať auto a vyraziť na cestu. Cesta autom trvá iba okolo hodiny a pol, avšak závisí to od dopravných podmienok.

V každom prípade je tu veľa možností pre cestovanie z Bergama do Milána.

Počasie v Bergame

Bergamo je historické mesto v severnom Taliansku, ležiace v údolí rieky Addy. Bergamo má v priemere mierne počasie počas celého roka, avšak najlepšie počasie je v lete. V lete sa Bergamo teší veľmi teplým dňom s priemernými teplotami okolo 28 °C. Teploty môžu dosiahnuť až 35 °C.

Počas celého leta je veľmi málo zrážok, čo z neho robí ideálne miesto na dovolenku. Jeseň v Bergame je mierna a príjemná. Teploty sa pohybujú okolo 17 °C, lenže môžu klesnúť až na 10 °C.

Keďže je Bergamo obklopené horami, zrážky sú časté počas tohto obdobia, čo z neho robí skvelé miesto na turistiku. Zima v Bergame je veľmi mierna a teploty sa pohybujú okolo 7 °C. Avšak v horách môžu teploty klesnúť až na -10 °C.

Zima je často veľmi daždivá a snehové počasie nie je nezvyčajné. Jar v Bergame je veľmi krásna a teploty sa pohybujú okolo 17 °C. Je to obdobie, keď sa mesto prebúdza zo zimného spánku a je obklopené kvetmi a zelenou prírodou.

Bergamo má veľmi zaujímavé počasie počas celého roka. Je to skvelé miesto pre milovníkov slnečného počasia, aj pre milovníkov prírodných scenérií.

Čo navštíviťZaujímavosti